Slibný start kapely „zasekla“ vaše autonehoda. Po jakém čase?

Po jakém čase ? Po 8 letech! Jestli ale myslíš vrátit se k rozdělané práci tak vůbec. Všechny aranže z roztočeného alba jsem měl stále v hlavě. I v nemocnici. I když jsem se učil třičtvrtě roku znovu chodit, v hlavě mi zněly natočené základy všech asi 30 skladeb. Z toho jsme 5 věcí měli úplně hotových. Byli jsme před mou nehodou i v televizi, skladby „Láska je past“ a „Kolik stojí minut pár“ již v té době rotovaly v rádiích.

Jak kapela vznikla, proč jste vybrali právě lidi, kteří v ní jsou? Podle zásady „mít skvělé muzikanty, ale aby nikdo moc nečněl nad celek“?

S Pavlem Kaiserem, právě ukončil činnost v Nettu a Grošácích a jezdil na dálkové dopravě, nás spojoval poslech skupin Lynyrd Skynyrd či Eagles. Často jsme o novém projektu mluvili, to samé s Petrem Kocmanem. Znám ho od jeho 10 let, jsme víc než jen spoluhráči nebo kamarádi. Víme o sobě vše, nemusíme si nic nalhávat a předstírat. Pavel Brümer tehdy ukončil po 10 letech činnost Cadillacu (má 4 vynikající, dobře prodávaná CD a řadu skvělých koncertů). A mě chyběla ta tak trochu tvrdší hudba než je naše s Fešáky. Proto vznikl i Cadillac, chtěli jsme s Pavlem dělat něco víc. Kritici tehdy psali: „brutální country“. Bohužel zdraví je zdraví a Pavel odešel z Cadillacu i od Fešáků. V Cadillacu s námi byl nějaký čas i Miloš Slezák a Tomáš Linka. Tak jsme se s Pavlem Kaiserem a Petrem Kocmanem v roce 2000 v Praze na Smíchově dohodli, že postavíme kapelu. Název byl můj nápad, jen mi pak dalo práci ji celosvětově zaregistrovat. Přizvali jsme Martina Melničenka (bicí, Fešáci) a klávesistu Jakuba Smolíka Zdeňka Hradeckého. Nějaký čas s námi byl bluegrassový kytarista Martin Kohout a potom i skvělý zpěvák Pavel Kučera.

Které písně z CD jsou vám nejblíž a proč ? A která je dost osobní?

Mám z CD oblíbenou skladbu Válečník, je proti válce a násilí. Toho je teď ve světě mnoho. Osobní skladba je Hej pane nebe je zlatý. Má skvělý text Pavla „Bezi“ Bezoušky, mého dlouholetého přítele a dramaturga Country rádia. Udělám hudbu a řeknu mu, o čem by měla píseň být. Tolik bych toho chtěl lidem říct, ale textařská múza mě nepolíbila. Bezi vše ale pochopí a zvládá.

Petr Kocman sólo umí na pódiu show. Platí to také u Double Eagle?

Petr je showman a dělá to dobře. Všechno a všude. Má naprosto volné ruce. V kapele Double Eagle je naprostá demokracie (pod mým citlivým vedením !), tak i Petr si může dělat v show co chce.

Co je nej úspěch Double Eagle?

V roce 2002 jsme se dostali na výběrové CD rádio hitů s písní Láska je past. Byli jsme v TV v hlavním vysílacím čase a natočili a vydali skvělé CD. Dobře se prodává. Jsme opět na začátku a máme chuť do práce. Přemýšlíme o dalším CD a klipu.

A vaše plány do budoucna?

Hrát ve volných chvílích, kdy nebudou hrát zrovna Fešáci, Taxmeni, Nedvědi atd atd. a členové Double Eagle budou mít volno a chuť si jet zahrát. A natočit konečně videoklip a další album.

V Orlovi jsou muzikanti ze skupin zvučných jmen. Může to být v budoucnu obráceně že Double Eagle bude mít navrch?

To nevím, vše ukáže čas. Zatím o tom nepřemýšlím.

Proboha proč na CD není jediná „baba“, žádný ženský vokál?

Ženská do kapely nepatří. Nedělá to dobře. Zažil jsem to u Fešáků i když pravda je, že Petr Novotný to uměl vždycky ukočírovat.