„Pro ty, kteří měli a mají Hanku rádi a chtějí se s ní přijít rozloučit osobně, budou mít příležitost ve středu 31. srpna v Divadle Kalich. Hanka se do Kalichu ráda vracela a bude zde za nedlouho uveden muzikál z jejích písní Biograf láska,“ uvedl Margita na svém facebooku.

Devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík zemřela ve věku 75 let. V muzikálu Biograf láska, který bude mít premiéru 16. září, zazní 24 písní Zagorové.

Hana Zagorová
Poslední sbohem. Veřejné rozloučení s Hanou Zagorovou bude v Divadle Kalich

Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. Kvůli únavě a oslabení organismu od srpna minulého roku zrušila své pracovní závazky.

Stovky písní 

Za svoji kariéru nazpívala Hana Zagorová téměř 900 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Už od druhé poloviny 60. let 20. století patřila k nejvýraznějším postavám tuzemské popové scény. Uplatnila se nejen svým charakteristickým hlasem, ale také jako textařka, herečka a moderátorka. Poslední studiové sólové album Já nemám strach vydala v roce 2018. O dva roky později natočili Zagorová s Margitou desku Konečně společně.

Hana Zagorová
Sbohem, duhová vílo! Přátelé, kolegové a fanoušci se loučí s Hanou Zagorovou

„Lidé se dělí na dva typy. Jedněm záleží na tom, aby po nich zůstala nějaká stopa. Já si ty stopy dělám už teď. Chci si život užít, dokud žiju. Možná to zní přízemně, ale mě nezajímá, co po mně bude, až tady nebudu,“ uvedla zpěvačka v knize Legenda Hana Zagorová - Málokdo ví, kterou s ní napsala Scarlett Wilková.