"Narozeninový den strávím výhradně prací, protože mě čeká zkouška šatů a zvuková zkouška večerního koncertu. Myslím, že prací budu narozeniny slavit poprvé v životě, vždycky jsem spíše byla s přáteli. Letos je strávím se svým milým publikem," řekla Zagorová.

Z nové desky na úterním koncertu Zagorová zazpívá píseň Hraj muziko, kterou pro ni napsala písničkářka Radůza. Album O Lásce se natáčelo ve studiu Dana Hádla. Na novince budou především domácí písničky mladých autorů, jako jsou Martin Chodúr, Michal Hrůza, Ondřej Brzobohatý-Gregor, Márdi ze skupiny Vypsaná fixa, Jiří Hradil z Tata Bojs, David Dvořák z Kašpárka v rohlíku a též frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák. Několika písněmi přispěli osvědčení autoři Jiří Zmožek, Petr Malásek, Jiří Březík, Jan Krůta a Václav Kopta. Český text šansonu Plus je pense a toi napsala sama zpěvačka.

"Ve chvíli, kdy se rozkřiklo, že chystám desku, se mi začaly scházet písničky od autorů o dvě generace mladší. Což je úžasné," podotkla Zagorová.

Album dostalo název podle úvodní skladby Brzobohatého-Gregora O Lásce, která vypráví o zhmotnění lásky do podoby postavy, proto slovo láska je zde psáno s velkým L. "Udělal mi hudbu i text, na kterém jsem nemusela měnit ani slovo," uvedla Zagorová, která bude nové skladby postupně zařazovat do repertoáru svých koncertů.

Životní jubileum má krátce za sebou také manžel Zagorové, operní pěvec Štefan Margita, který završil 3. srpna šedesátiny. Jubileum oslaví velkým koncertem 13. listopadu v pražském Národním divadle, na manželčině narozeninové vystoupení bude chybět. "On je teď v Chicagu, jeho neposunutelné závazky chápu. Pojedu za ním a oslavíme vše společně," řekla Zagorová.

Za svoji kariéru nazpívala Zagorová přibližně 800 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Pak pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě. V roce 2014 převzala diamantovou desku Supraphonu za 10,120.000 prodaných zvukových nosičů.