„Jsme velmi potěšení, že účast přislíbili i Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, kteří na pódiu zazpívají jednu ze svých nejznámějších písní Není nutno z filmové pohádky Tři veteráni, kterou jako svůj předposlední projekt natočil v roce 1983 režisér Oldřich Lipský," oznámila ředitelka rádia Classic Praha Martina Klausová.

Pod taktovkou dirigenta Martina Kumžáka zahraje orchestr PKF-Prague Philharmonia, o hlasový doprovod se postará Pražský filharmonický sbor a dětský sbor Severáček. Sólových partů se ujmou Tereza Černochová a Ondřej Ruml. Večerem provede a na varhany zahraje Nikola Bojčev, který je pořadatelem koncertního cyklu Film Music Prague.

„Zatímco filmovou hudbu Hollywoodu je možné slyšet v našich koncertních síních stále víc, o té české to neplatí. Tímto večerem to proto chceme napravit a na jednom místě připomenout dílo největších českých skladatelů filmové hudby, jako je Luboš Fišer, Zdeněk Liška nebo Vadim Petrov," dodala Klausová.

Classic Praha, který je v tuzemsku jediným soukromým rádiem vysílajícím klasickou hudbu, chce koncertem vzdát hold žijícím i nežijícím skladatelským legendám 20. století, které se autorsky podepsaly pod hudbu k audiovizuálním projektům, z nichž mnohé jsou dnes považovány za kultovní.

Vstupenky jsou k dostání přes prodejní síť Ticketstream nebo přímo na stránkách www.classicpraha.cz.