„Záměrně to natahuji, Lucka ještě o půl čtvrté byla v Bratislavě, ale nebojte se, už je tu a chystá se. Pokud přijdu ještě jednou, koncert začne, pokud nedorazím, můžete jít domů," vtipkoval, ale několik vážných slov přišel pronést i vzápětí, už za svitu reflektorů. Vánoční koncert byl opravdu sváteční citlivé a utlumené hraní doprovodné kapely, dvoje bílé šaty zpěvačky, jedny s kožíškovou pelerínou, druhé s dlouhou vlečkou a také pomalý, vážný a procítěný repertoár.

Kromě jiného Purpura, Ave Maria, na konci drsně zazpívané Rolničky, ale i Halelujah či známá Už z hor zní zvon s jiným textem. „K Vánocům patří Ježíšek a tenhle je nejlepší, jakého znám," uvedla Lucie zpěváka Kamila Střihavku, který zazpíval písničku z rockové opery Jesus Christ Superstar, kde titulní roli Ježíše léta ztvárňoval v divadle na pražském Výstavišti a nyní už několik sezón v Karlíně, poté zrockovanou koledu a coby třetí svoje vystoupení duet s Lucií.

Na závěr Vyznanie od Gombitové

Na závěr se tleskalo ve stoje, coby přídavek zabírala nejen titulní Jsi můj pán z dávného muzikálu Dracula, ale i Vyznanie z repertoáru slovenské zpěvačky Mariky Gombitové.

Slzy v očích po ní měli nejen tvrdí bedňáci, ale i Vašek Noid Bárta, exmanžel Lucie Bílé sledující koncert v hledišti. „Tak mám za sebou neskutečně krásný předvánoční zážitek! Díky Lucinko. Jste úžasná! A při Ave Maria i slzičky byly," vyznala se jen za několik okamžiků na sociální síti Věra Ruterová.

Nejvěrnější fanynky se za hodinu na chodbě společenského domu dočkaly i převlečené Lucie Bílé a do mrazivé, ale ne bílé, noci, si odnášely podepsané CD nebo společnou fotografii.

ZDENĚK HEJDUK