Koncert začíná v 15.30 hodin. Projekt EKOMPILACE je symbiózou ekologických myšlenek a hudby. Přesněji rockové hudby. Záštitu nad premiérou akce na Slovácku převzal mecenáš umění a kandidát do Senátu ve volebním obvodu 81 Alessandro Alagia.

Po koncertu v Uherském Hradišti se hudebníci v rámci turné přesunou mimo jiné do Mariánských Lázní, Poděbrad, Strakonic, Vysokého Mýta a České Lípy.

„Rocková hudba a ekologie, to je na první pohled zvláštní kombinace. Když jsem se ale seznámil s podstatou EKOMPILACE.CZ, hodně mne to nadchlo. Rád podporuji projekty, které mají něco do sebe a pomáhají lidem, lidovým tradicím či jako v tomto případě životnímu prostředí," vysvětlil Alessandro Alagia, proč několikahodinový hudební maratón zaštítil finančně i organizačně.

A co má společného rocková hudba a třídění odpadů? Již pět let mnoho! „Projekt Čistý festival, díky kterému se dnes třídí odpad na více než dvaceti rockových festivalech. Ten motivuje návštěvníky a pořadatele k tomu, aby odpad třídili a udržovali areály čisté," upozornil iniciátor projektu Jiří Králík.

V rámci aktivit společnosti na podporu třídění odpadů se konal ve všech krajích ČR výběr rockových kapel, které mohou nahrát svou tvorbu v nahrávacím studiu Franz Kavkaz. Z vybraných skladeb vznikne společné CD, které bude vydáno pod názvem EKOMPILACE.

Postupně se uskuteční, na koncertech po celé České republice, křty tohoto CD. Jedním z kmotrů CD v Uherském Hradišti bude pochopitelně i Alessandro Alagia.

A na koho se mohou návštěvníci při uherskohradišťské premiéře turné EKOMPILACE.CZ těšit? Na Masarykově náměstí vystoupí od 15.30 hodin mimo jiné Bára Zemanová & Band, Bags, Cookies, Disconnexion, Exil 51, Interpret Neznámý, Natřije a The Spankers a jako host bubenická show Recyklas.

Hlavním magnetem bude ovšem večerní koncert pardubické kapely Vypsaná Fixa. Časový harmonogram a pořadí kapel budou stanoveny v den koncertu.

Vstup na celou akci je zdarma, každý příchozí navíc obdrží zdarma i CD EKOMPILACE 2014.