„Hudba, věřte mi, to je věrná milenka i manželka na celý život. Takže vlastně to jediné, po čem opravdu toužím, je zbavit se zdravotních problémů, které mě v poslední době nepříjemně zaskočily,“ říká Karel Gott, který má na kontě dvaačtyřicet cen v anketě Český slavík a jehož hudební dráhu loni zmapovala výstava Gott My Life.

TA PRAVÁ

Začátkem června vydal další studiovou desku Ta pravá. „Název albu dala skladba, kterou pro mě napsal zpěvák a skladatel Marek Ztracený. Ale zároveň jsme si se spolupracovníky ze Supraphonu říkali, že je skvělé, že ,Ta pravá‘ může být i žena, láska, píseň, chvíle, doba, nálada… prostě každý si může dosadit to, co je pro něj momentálně to pravé,“ vysvětluje Gott.

Zpěvák Karel Gott.
Karel Gott: První samostatný koncert po čtyřech letech

Deska se začala rodit již v roce 2013, pak ale práci přerušil nečekaný zdravotní problém.

„Když jsem byl z nejhoršího venku, následovalo delší léčení a už jsem ani nepočítal, že bych se k natáčení vrátil. Moc jsem totiž nevěřil tomu, že by to ještě šlo,“ vzpomíná Gott a dodává: „Popravdě řečeno, ani jsem se tím nezabýval, protože myšlenky jsem měl úplně jinde. Ale když jsem na tom byl zdravotně líp, uspořádal jsem pár menších, v podstatě komorních vystoupení. A během nich jsem ke svému překvapení zjistil, že to jde. A dokonce bezvadně! Vypravil jsem se tedy znovu do studia a zvolna pokračoval.“

POPRVÉ S RADŮZOU

Na albu najdou posluchači písničky, které zpěváka v minulosti zaujaly, ale z nějakého „objektivního“ důvodu je dosud nenahrál. Mezitím se z nich stala popová klasika, kterou zpívá po světě i více interpretů. „Těší mne, že českými texty je opatřili nejlepší autoři, jaké máme: Eduard Krečmar, Zdeněk Borovec, Jaroslav Machek, Pavel Cmíral, Richard Bergman, Michael Prostějovský a Miloš Skalka. Překvapením možná bude má první spolupráce s písničkářkou Radůzou, která přebásnila text k písni ze zpěvníku Gartha Brookse, hvězdy moderní americké country music,“ líčí Gott.

V pražské O2 areně vystoupí po čtyřech letech a nebude sám. Přizval hosty kromě zmíněného Marka Ztraceného také Markétu Konvičkovou nebo Ewu Farnou. Půjde o velkolepou vizuální show s LED obrazovkami a projekcí.

Arakain.
Arakain přijede do Ústí na pivo bez Lucie Bílé. S ní dorazí za rok