Tento trojnásobný držitel hudební ceny Anděl, ale i filmového Českého lva a Křišťálového glóbusu MFF v Karlových Varech za hudbu k filmu Rok ďábla, vystoupí v pátek 4. ledna v 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. S hudebním blahopřáním do nadcházejícího roku 2013 přijede do Ostravy také se dvěma hosty - dámským smyčcovým kvartetem Gadrew Way a známou muzikálovou zpěvačkou Ivou Marešovou z pražského Divadla Ta Fantastika.

25 let Čechomoru

Ostravský koncert bude také první v roce, v němž si populární Čechomor připomene 25 let své úspěšné existence, během níž získal přízeň nejen odborné veřejnosti, ale i stále početnější řady fanoušků. Díky nim se může soubor pochlubit sedmi platinovými a dokonce i jedním multiplatinovým hudebním albem, které získal za desku Proměny.

Známí i v zahraničí

Příznivý ohlas a stálé příznivce má dnes Čechomor také v zahraničí, oblíbili si jej především v Polsku, Velké Británii, ale i USA. Průlom do světa zajistilo kapele už v roce 2005 album Co sa stalo nové, které se umístilo v první dvacítce mezinárodní rozhlasové hitparády Evropský žebříček world music (WMCE). Na průlomové desce můžeme slyšet vedle Čechomoru a zpěvačky Lenky Dusilové také cimbálistu Jana Mikuška a hráče na irské dudy Dana Vališe.