Předchozí
1 z 9
Další

Lenka Filipová: ZamilovanáLenka Filipová: ZamilovanáZdroj: Supraphon

Lenka Filipová: Zamilovaná (Supraphon)

Lenka Filipová patří mezi stálice našeho špičkového popu. Ukázalo se, že její albový začátek byl názvem, obsahem i romantickým přebalem správnou volbou, neboť se titulní píseň Zamilovaná i po čtyřiceti letech stále řadí mezi její největší hity. Filipová oslaví ve středu 14. února neuvěřitelnou sedmdesátku a Supraphon k této příležitosti znovu vydává její první album z roku 1981 Zamilovaná, které ji zařadilo mezi nejúspěšnější zpěvačky tuzemské populární hudby. Reedice slavného debutu vychází vedle CD a digitálního alba také poprvé po čtyřech dekádách i na vinylu.

Kateřina Marie Tichá: PlamenKateřina Marie Tichá: PlamenZdroj: SinglTon

Kateřina Marie Tichá: Plamen (SinglTon)

Debutové album Sami písničkářky Kateřiny Marie Tiché patřilo v roce 2020 k nejpříjemnějším překvapením české hudební scény. Na Andělem oceněnou prvotinu nyní zpěvačka navazuje očekávanou druhou řadovou deskou Plamen – první nahranou ve spolupráci s kapelou Bandjeez, kterou převzala po Davidu Stypkovi. Novinku opět produkoval multitalentovaný Ondřej Turták a podle všech indicií jde o jednu z hudebních událostí tohoto roku. Druhá studiovka Plamen je další etapou na pozoruhodně vytrvalé cestě rodačky z Vlašimi, která začala už v roce 2012 nesmělým singlem Vzpomínej.

Jiří Šlitr stoletý/Nejlepší písněJiří Šlitr stoletý/Nejlepší písněZdroj: Supraphon

Jiří Šlitr stoletý/Nejlepší písně (Supraphon)

Ve čtvrtek 15. února si připomeneme sté výročí narození Jiřího Šlitra, jednoho ze zakladatelů české moderní populární hudby. Před svou předčasnou smrtí o Vánocích roku 1969 stačil vtisknout do českého uměleckého prostředí věčnou stopu. Vynikl v každém oboru, jemuž se během života věnoval: jako kreslíř, karikaturista, ilustrátor a scénograf, hudebník, skladatel, zpěvák, autor a herec.

Poprvé vystoupil jako herec a zpěvák v pořadu Jonáš a tingltangl. Přivedl tak na scénu originální prototyp zasmušilého komika v buřince a šlích. Ve dvojici s Jiřím Suchým vytvořili jedinečný autorský tým, jenž patří k vrcholům naší divadelní a hudební kultury minulého století. K jeho jubileu vydal Supraphon speciální LP desku se čtrnácti písněmi z nejslavnější éry divadla Semafor (1960 – 1965).

Hana Ulrychová, Petr Ulrych: Odkud a kam/To nejlepší 1969-2022Hana Ulrychová, Petr Ulrych: Odkud a kam/To nejlepší 1969-2022Zdroj: Supraphon

Hana Ulrychová, Petr Ulrych: Odkud a kam/To nejlepší 1969 - 2022 (Supraphon)


Sourozenci Ulrychovi letos slaví v součtu 155 let hudbou vrchovatě naplněných životů. Za tu dobu nabídli spoustu muziky od bigbítových šedesátek přes tematické sedmdesátky a dlouhé období s Javory až po aktuální průnik elektrického návratu s folklorními přáteli. Tentokrát se Petr rozhodl ve formátu LP (12 písní, některé na vinylu poprvé) a CD (15 písní) vybrat to jimi samotnými považované za nejcennější z bohaté diskografie.

Kompilace tak klene oblouk od hitových nahrávek s Atlantisem, připomíná Odysseu či Nikolu Šuhaje, potvrzuje skvělost příklonu k lidové a z ní vzniklé originální muzice až po radost z nyní častého spojení Ulrychovců, Javory beatu a Hradišťanu. Spolupráce skladatele, textaře a zpěváka Petra s jeho stále úchvatným hlasem obdařenou sestrou Hanou patří mezi to nejlepší, co naše populární hudba za posledních šest dekád přinesla.

Deska vychází k nadcházejícím osmdesátinám Petra a pětasedmdesátinám Hany Ulrychových.

Soft Rock Line 1969–1989Soft Rock Line 1969–1989Zdroj: Supraphon

Soft Rock Line 1969 – 1989 (Supraphon)


Na světě je další exkluzivní kompilace z edice Supraphonu „Line“. Tentokrát se rozrůstá o příspěvek složený z téměř čtyř desítek písní volnějších temp a procítěných, často důležitých textů. Obsahuje skladby interpretů jako Věra Špinarová, Jana Kratochvílová, Vladimír Mišík, Petr Novák, Jiří Schelinger, Olda Říha, Petr Janda, Lešek Semelka, Luboš Pospíšil či Michal Prokop.

V jejich podání zazní písně Slunečný hrob, Bláznova ukolébavka, Modlitba za lásku, Noc je můj den, Holubí dům, Slzy tvý mámy, Stříhali dohola malého chlapečka, Léto s tebou, Já nesnídám sám, Hlupák váhá, Mauglí, Šaty z šátků, Jsem prý blázen jen, V stínu kapradiny, Variace na renesanční téma, Milování za svítání, Zahrada ticha, Hvězdičko blýskavá, Bílá Jawa 250 či Kolej Yesterday.

Kompilace udělá radost nejen pamětníkům.

Green Day: SaviorsGreen Day: SaviorsZdroj: Reprise Records

Green Day: Saviors (Reprise Records)


Americká punk rocková kapela se dala dohromady v roce 1986 okolo zpěváka Billie Joe Armstronga a baskytaristy Mikea Dirnta. Green Day byli součástí punkové scény v Kalifornii, která se formovala okolo klubu 924 Gilman Street v Berkley. Zpočátku vydávali na malé nezávislé značce Lookout!, v roce 1994 přešli pod velké vydavatelství, kde hned s první deskou Dookie dosáhli fenomenálního úspěchu.

Na svém čtrnáctém řadovém albu Saviors se Green Day vracejí ke spolupráci s producentem Robem Cavallem, se kterým nahrávali naposled v roce 2012 (album ¡Tré!). Saviors vznikalo ve studiích v Londýně a Los Angeles a původně se mělo jmenovat 1972 dle roku, kdy se všichni členové kapely narodili.

Deska je k dispozici v mnoha různých formátech na CD a LP.

Jennifer Lopez: This Is Me… NowJennifer Lopez: This Is Me… NowZdroj: Nuyorican BMG

Jennifer Lopez: This Is Me… Now (Nuyorican BMG)

Jennifer Lopez, známá též jako J.Lo, přichází se svým devátým studiovým albem This Is Me … Now. Je silně inspirováno její obnovenou láskou a manželstvím s hercem Benem Affleckem. Jedná se o pokračováním třetí studiové desky z roku 2002 This Is Me… Then. Nové album bude doprovázeno výpravným hudebním filmem This Is Me… Now: A Love Story (v některých scénách vystupuje i zmiňovaný Ben Affleck).

J.Lo je jednou z nejlépe placených hereček a zpěvaček na světě. Je držitelkou mnoha cen, včetně nominací na Zlatý glóbus a Grammy. Mimo hudbu a film se také věnuje podnikání, módnímu průmyslu a charitativním aktivitám.

LP: Lost On You (Coloured)LP: Lost On You (Coloured)Zdroj: Bontonland

LP: Lost On You (Coloured) (Bontonland.cz)


LP, rodným jménem Laura Pergolizzi, je americká zpěvačka, textařka a multiinstrumentalistka. Proslavila se unikátním stylem, který kombinuje různé žánry, jako jsou pop, rock, folk a indie. Její hlas je silný a expresivní a její písně se často vyznačují emotivními texty a silnými vokály.

LP vydala několik úspěšných alb, včetně Lost on You z roku 2016, které jí přineslo mezinárodní úspěch. Její skladba Lost on You se stala celosvětovým hitem a získala ocenění a nominace v různých hudebních soutěžích. LP je uznávána pro svou autenticitu a vášeň, kterou do své hudby vkládá. Její hlasové schopnosti ji řadí mezi jednu z nejvýraznějších zpěvaček současnosti.

Album Lost On You nyní vyšlo v reedici na zlatém vinylu.

Bruce Dickinson: The Mandrake ProjectBruce Dickinson: The Mandrake ProjectZdroj: BMG

Bruce Dickinson: The Mandrake Project (BMG)


Sedmé studiové album anglického zpěváka Bruce Dickinsona vyjde úderem března. Produkoval jej jeho osvědčený spolupracovník Roy Z, s nímž Dickinson napsal všechny skladby (první singl alba Afterglow of Ragnarok vyšel loni v listopadu). Deska je temným příběhem o síle, zneužívání a boji o identitu mezi vědeckým a okultním géniem.

Dickinson nejvíce proslul jako zpěvák heavymetalové skupiny Iron Maiden, které svým hlasem dopomohl k celkovému úspěchu. Připojil se k ní v roce 1981 a během své první éry s ní zpíval na několika albech, včetně The Number of the Beast (1982) a Powerslave (1984). Jeho silný vokál a charisma ho učinily ikonou žánru. V roce 1993 Iron Maiden opustil, aby se věnoval sólové kariéře, ale v roce 1999 se do skupiny vrátil.