1/8
| Video: Youtube

Michael Kocáb: Povídali, že mu hráli

Supraphon

Reedice sólového alba Michaela Kocába, který brzy oslaví sedmdesátiny, přináší jedinečnou příležitost připomenout si zásadní momenty kariéry tohoto významného českého hudebníka. Michael Kocáb, známý jako instrumentalista, zpěvák, skladatel a aranžér, je od druhé poloviny sedmdesátých let neodmyslitelnou součástí naší kulturní scény. Od svého začátku ve vážné hudbě se postupně propracoval přes jazz a jazzrock až k legendární skupině Pražský výběr.

Tato kapela, která představuje domácí verzi nové vlny, byla známá svou brilantní muzikálností a netypickým přístupem. Velké filmové, divadelní, výstavní a jiné projekty osmdesátých let, společně s postupnou inklinací k šansonovým skladbám, přispěly ke vzniku jeho debutového sólového alba. Jeho reedice obsahuje studiové nahrávky z let 1986 až 1988. Texty písní, převážně z pera Michala Horáčka, se pohybují od ironických dadaismů až po hlubší a vrstevnatější příběhy. Mezi nejznámější skladby patří Sebastián, Chrlič a Já rasisty nikdy neměl rád, které jsou orámovány bláznivým songem Když přijede Kocábinka.

Spolu s Kocábem na albu spolupracovali významní hudebníci jako Michal Pavlíček, Vilém Čok a Klaudius Kryšpín a hosté jako Jiří Pokorný, Vladimír Kulhánek a Tomáš Chlumecký. Jejich společné úsilí přineslo výborný hudební zážitek, který zahrnuje použití moderních hudebních přístrojů jako Drumtrack, kytarový syntezátor a drumulátor. Bonusové skladby na reedici posouvají Kocábovu tvorbu v čase od roku 1982 do roku 2016. Jsou zde zahrnuty písně, které složil pro sebe, svou dceru Natálii, Annu Rusticano či Jindru Malíka. Mezi bonusy najdete i skladby z prestižní soutěže Bratislavská lyra a ukázky z jeho rockové fusion éry.

loading
arrow_left Předchozí
1/8
Další arrow_right