Program otevřel Miro Žbirka, jehož nové Double Album vyjde 5. října. Hitovou atmosféru navodil svými nejslavnějšími skladbami Atlantída, Fair play a Balada o polných vtákoch. Písně z nového alba, které Žbirka nahrál v prestižních londýnských Abbey Road Studios, zazní naživo na křtu v Lucerna Music Baru 25. října.

Už 21. září vydá svou albovou novinku Sexy Exity Xindl X. Ostřílený hitmaker uvedl v premiéře nový singl Dřevo, který volně navazuje na megahit V blbým věku. Spolu s Mirkou Miškechovou navíc přítomné roztančili duetem Cudzinka v tvojej zemi, jenž patří mezi nej-úspěšnější skladby posledních deseti let. Svým vystoupením Xindl X zároveň nalákal na nadcházející turné, kterým oslaví deset let na české hudební scéně.

Rapera Lipa čeká turné spolu s formací Poetika v listopadu a prosinci. Úspěšné skladby Ve vzpomínkách a Svoboda z aktuálního alba Lyrika, které je k dostání od letošního dubna, odprezentoval v akustické podobě s klávesami, kytarou a hlasy hostujících Nely a Marcella.

Lenny zabodovala

K překvapením večera patřil i slovenský Peter Bič Project. S novou zpěvačkou Viktórii Vargovou předvedli niternou baladu Where Did You Go, která naznačuje nový směr kapely. Slovenský éter dobyla loni a nyní se zabydluje i v tom českém. Zazněla i slovensky zpívaná Skúšame sa nájsť.

Obrovský aplaus sklidila písničkářka Lenny, se kterou na scénu vtrhla rocková energie hitů Enemy a Hell.o. Hvězda nejen českých, ale už i italských či německých pódií chystá na závěr roku čtyři velké halové koncerty, včetně toho ve Fóru Karlín (1. prosince). Na pokračování turné Holomráz vyrazí na podzim i skupina Slza. Ta zahrála stejnojmenný hit ze své platinou oceněné desky, poté na pódium přizvala slovenskou zpěvačku Celeste Buckingham, s níž si střihla duet Na srdci.

Jelen připomněl Michala Tučného

O velké finále se postarala skupina Jelen, která kromě stejnojmenné písně a rádiového hitu Magdaléna vůbec poprvé veřejně zahrála předělávku Michala Tučného Spím v obilí. Zazpívat si s ní přišla i zpěvákova dcera Míša Tučná, s níž Jeleni brzy vyrazí na šňůru k poctě této ikony české country.

Že je tuzemský hudební trh na vzestupu, ocenil generální ředitel české pobočky Universal Music Tomáš Filip. „Velkou zásluhu na tom má rostoucí zájem o streamování. Počet platících uživatelů služeb poskytujících za příznivou cenu takřka neomezený poslech hudby meziročně vzrostl z dvou set tisíc na téměř tři sta tisíc,“ uvedl.