"Jsem hluboce šokován. Ztratil jsem drahého přítele, byla to ta nejlaskavější, nejšlechetnější duše a vynikající umělec," napsal na twitteru britský zpěvák Elton John. "Mé srdce je s jeho rodinou a se všemi jeho fanoušky," dodal.

Lítost nad umělcovou smrtí vyjádřil také Andrew Ridgeley. Ten s Georgem Michaelem vytvořil v 80. letech slavné hudební duo Wham!, které od založení v roce 1981 do svého rozpadu v roce 1986 prodalo po celém světě přes 25 milionů nahrávek.

Čtěte také: Zemřel britský zpěvák George Michael, bylo mu 53 let

"Opustil nás další skvělý umělec," uvedla americká zpěvačka Madonna s odkazem na letošní úmrtí Davida Bowieho, Prince, Leonarda Cohena a dalších hudebních hvězd. O ztrátě další talentované duše v tomto roce hovořila i britská popová kapela Duran Duran.

"Ať bůh poskytne Georgi Michaelovi klid a jeho přátelům s rodinou lásku," napsal na twitteru bubeník někdejší skupiny The Beatles Ringo Starr. Jeho kolega ze slavných "brouků" Paul McCartney řekl, že Michaelova hudební duše bude i po jeho skonu žít dál. Dodal, že při jeho práci vždy oceňoval Michaelův skvělý talent a smysl pro humor.

"Myslím na rodinu George Michaela, jeho přátele a fanoušky," uvedl britský zpěvák Boy George. "Měl úžasný hlas, jeho hudba bude stále žít jako odkaz jeho talentu. Nemohu uvěřit, že zemřel. Doufám, že ho buddha uvítá ve svém objetí," dodal.

Americká zpěvačka a herečka Miley Cyrusová ocenila, jak se George Michael, který se sám přihlásil k homosexualitě, zasazoval za práva gayů, lesbiček, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT). "Už teď mi chybíš," dodala.

"Odpočívej v pokoji, Georgi Michaele. Nemohu tomu uvěřit. Tak úžasný zpěvák a skvělý člověk, byl příliš mladý na to, aby nás opustil," uvedl na twitteru kanadský rockový hudebník Bryan Adams. "Ach Bože, to ne…," stojí v dalším twitterovém vzkazu, jehož autorem je Robbie Williams. "Mám tě rád Georgi, odpočívej v pokoji," dodal.

Zdroj: Youtube

Anglický zpěvák Paul Young v dnešním rozhovoru s BBC vzpomínal, jak neuvěřitelný hlasový dar Michael měl. "Vystoupil z auta, prohodil na pódiu pár slov a bez nápěvu a přípravy prostě začal zpívat jako slavík. Skutečně neuvěřitelné," uvedl Young s odkazem na charitativní vystoupení, kdy spolu zpívali píseň Everytime You Go Away.

Londýnský starosta Sadiq Khan prohlásil, že bylo nesmírně obtížné vyslechnout zprávu o Michaelově skonu. "Neuvěřitelný talent, který skrze hudbu přinášel radost milionům z nás," dodal Khan.

Před rezidencí George Michaela v severní části Londýna se po celý den scházeli fanoušci, kteří před vstupem pokládali květiny, zapalovali svíčky a nechávali tam soustrastné vzkazy.

Jak svět reagoval na smrt George Michaela
Bezprostředně po oznámení smrti britského zpěváka, skladatele a hudebního producenta George Michaela se začala na twitteru i jinde objevovat záplava vzkazů, ať už od kolegů z branže a od fanoušků, tak i od politiků. Přinášíme některé z nich:

Sir Elton John, britský zpěvák
"Jsem hluboce šokován. Ztratil jsem drahého přítele, byla to ta nejlaskavější, nejšlechetnější duše a vynikající umělec. Mé srdce je s jeho rodinou a se všemi jeho fanoušky."

Andrew Ridgeley, zpěvák a kolega z dua Wham!
"Já, jeho milovaní, jeho přátelé, hudební svět, úplně celý svět. Navždy tě budeme milovat."

Madonna, americká zpěvačka a producentka
"Opustil nás další skvělý umělec."

Chaka Khan, americká zpěvačka
"Odešel další nádherný talent. Odpočívej v síle. Rok 2016 je zkrátka brutální."

Bryan Adams, kanadský zpěvák, textař a producent
"Odpočívej v pokoji, Georgi Michaele. Nemůžu tomu uvěřit. Tak úžasný zpěvák a tak nádherná lidská bytost, příliš mladý na to, aby nás opustil."

Holly Johnson, zpěvák americké skupiny Frankie Goes to Hollywood
"Jsem smutný, když slyším tu zprávu o Georgi Michaelovi, a o tolika výborných zpěvácích a textařích, které jsme letos ztratili."

Sadiq Khan, starosta Londýna
"S velkým zármutkem se dozvídám tu zprávu o Georgi Michaelovi. Byl to obrovský talent, který svou hudbou dokázal potěšit mnoho z nás."

Boy George, britský zpěvák
"Myslím na rodinu George Michaela, jeho kamarády a jeho fanoušky."

Robbie Williams, britský zpěvák
"Ach Bože, to ne… Mám tě rád Georgi, odpočívej v pokoji."

Lisa Stansfieldová, britská zpěvačka
"Jsem absolutně zdrcená, ztratili jsme tak báječnou duši a tak báječný hlas."

Matt Goss, zpěvák britské skupiny Bros
"George Michael byl součástí mozaiky mého života. Jeho skladby, jeho verše a jeho melodie, to je opravdový popový skvost. Mám zlomené srdce, odpočívej v pokoji, nejdražší Georgi."

Duran Duran, britská popová skupina
"2016 - ztráta další talentované duše. Všechna naše láska a sounáležitost patří rodině George Michaela."

Spandau Ballet, britská popová skupina
"Skon našeho drahého kamaráda George Michaela nás nesmírně zarmoutil. Byl to brilantní umělec a skvělý textař."

Simply Red, britská soulová a popová skupina
"Je těžké se s tím vyrovnat. Opustil nás jeden z nejtalentovanějších zpěváků a textařů. Odpočívej v pokoji, Georgi Michaele. Je to tak smutná a tragická zpráva. Ať už prosím rok 2016 skončí."