I v roce 2017 však na zpěvákovi údajně bylo vidět, že zdravotně není zcela v pořádku „Jakmile ale vystoupil na pódium, úplně se rozzářil a vypadal skvěle. Ačkoliv měl původně vystoupit jen na patnáct minut, nakonec zpíval téměř hodinu. Po skončení si atmosféru chválil a řekl, že je velmi rád, že se na náš ples nakonec dostal,“ zavzpomínal Spálený.

Karel Gott
Pošlete nám vaši vzpomínku na Karla Gotta

Od mnoha jiných známých osobností se Karel Gott lišil také tím, že neměl žádné speciální požadavky na jídlo ani zázemí. „Když ale viděl svatomartinskou husu, kterou jsme na plese podávali návštěvníkům, dostal na ni chuť. Protože ale neměl moc času, požádal nás, abychom mu ji zabalili na cestu do auta. Samozřejmě jsme mu velmi rádi vyhověli,“ doplnil Spálený. Všichni účastníci plesu byli podle něj z Gottova vystoupení nadšení, a i on na akci velmi rád vzpomíná.

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta
Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jdete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?
Zašlete nám vaše snímky na e-mailovou adresu webeditori.jm@denik.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.

Na zpěváka vzpomínala i fotografka Renata Hasilová, jejíž objektiv mistra při vystoupení na Svatomartinském plese snímal. „Bylo to moje první setkání s ním na koncertě. Bylo poznat, že je unavený. Bylo to poznat i na zpěvu, ale vše zastínilo to, co jsem vnímala z každé písničky, z každého gesta a proneseného slova. A to byla vděčnost. Vděčnost pana Gotta za to, že ještě může stát před publikem, a zpívat. Že smí dělat to, co celý život. Vnímala jsem, že to je jeho život – stát před lidmi, zpívat, dávat radost,“ podělila se o své pocity fotografka.

Bučovický Karel Gott Josef Bouda nerad slyší, když ho někdo nazývá imitátorem. Imitace je prý spíš karikatura, on dělá revival.
Odešel hlas Československa, spojoval generace, říká zpěvák Gottových písní Bouda

Naposledy se oblíbený zpěvák objevil na koncertě v břeclavském kulturním domě Delta. S kvartetem Pavla Větrovce a zpěvákem Petrem Kolářem tam vystoupil vloni v polovině října.

JAN BOHÁČ
IVA HAGHOFER