„O Benátské jsem slyšel, že je na ní vždy úžasná atmosféra. Těším se, až se o tom přesvědčím na vlastní kůži. Věřím, že si to všichni dohromady užijeme,“ uvedla britská rocková legenda.

Její hlas je fanouškům znám z hitů Midnight Lady, Living Next Door To Alice, jehož českou verzi nazpíval Karel Zich, či duetem se Suzi Quattro Stumblin’ In, v české verzi Zkomoliny. Další úspěšnou českou předělávkou Normanových písní je Mýdlový princ od Václava Neckáře, původně Needles and Pins. Zpěvák se do Česka vrátí po několikaleté pauze.

Zdroj: Youtube

Zástup českých hvězd nově rozšířila kapela Rybičky 48, která loni vyprodala svůj venkovní megakoncert za rekordní tři hodiny a osmnáct minut. „V letošním roce oslavíme dvacet let, a proto odehrajeme pouze dvacet koncertů. Festivaly si pečlivě vybíráme, ale na Benátské chybět nemůžeme,“ řekl frontman Kuba Ryba. Do areálu Vesec Rybičky přivezou svou Monster show plnou speciálních světelných a pyrotechnických efektů, kterou mají vymazlenou jako málokterá domácí kapela.

„S kluky z Rybiček mě pojí letité přátelství a dokonce mi spoluprodukovali jedno album mojí kapely. Kuba mi navíc napsal skvělou píseň Jsem dokonalej, která patří na našem koncertě k těm nejúspěšnějším,“ sdělil spolumajitel festivalu a zároveň frontman skupiny Doctor P.P., Petr Pečený. Ten zároveň popsal letošní line-up, který osloví široké publikum. „Mezi nejčerstvěji potvrzenými umělci jsou také David Koller a zcela výjimečně na velkém festivalu vystoupí i Jarek Nohavica. Stvrzenou účast máme také od kapel Mirai, Mňága Žďorp nebo třeba Horkýže Slíže,“ dodal.

Chystá se i Slovenský večer 

Spolumajitel a ředitel festivalu Pavel Mikez upozornil, že stejně jako každý rok i letos budou v programu připravené perličky. „Rozhodli jsme se, že čtvrteční festivalový den věnujeme našim drahým sousedům. V rámci Slovenského večera tak vystoupí například No Name, Richard Müller nebo Peter Nagy. V sobotu je pak jedna ze tří stagí celý den vyhrazena pro největší stars mladé scény, jako jsou Viktor Sheen, Sharlota, Yzomandias, a další,“ uvedl.

David Koller přichází s novou deskou LP XXIII
David Koller: Chtěl jsem být doma za hrdinu. A tak jsem oslovil Jáchyma Topola

Benátská! s Impulsem je dlouhodobě označována za nejčistší český festival. Další jeho velkou předností je pohodová atmosféra, zvláště vhodná pro celé rodiny i s dětmi. Kromě hudby je vždy připraven bohatý doprovodný program a samozřejmostí jsou i výborné jídlo a pití. Nespornou výhodou je i skvělá dostupnost – z Prahy je možné na festival dojet za pětačtyřicet minut. Připraven je i dostatek parkovacích ploch. Spojení s centrem Liberce navíc zajišťuje posílená hromadná doprava.