Oznámili to dnes organizátoři akce, kterou budou provázet ve stejné době podobná vystoupení i v jiných částech světa.

Koncerty pod názvem Live Earth se na všech kontinentech uskuteční 7. července, oznámil v únoru bývalý americký viceprezident Al Gore, který se stal jednou z čelných osobností boje proti změnám klimatu. Budou se konat v Šanghaji, Johannesburgu, Sydney, Londýně, Tokiu, Rio de Janeiru a jednom městě Spojených států, které má být upřesněno později.

V britské metropoli na nově zrekonstruovaném stadionu Wembley dále vystoupí například Beastie Boys, Black Eyed Peas, Corinne Bailey Rae, Duran Duran, Foo Fighters, James Blunt, Bon Jovi a Snow Patrol. "Tento ohromný seznam účinkujících zajistí, že Live Earth splní svůj účel a shromáždí lidi z celého světa k boji s ekologickou krizí," uvedl v prohlášení zakladatel projektu Kevin Wall.

Registrace vstupenek na londýnský koncert začne podle něj 13. dubna na internetových stránkách www.livenation.co.uk/liveearth.

Organizátoři očekávají, že na všechny zmíněné akce by mohly dorazit nebo by je mohly sledovat v televizi, rádiu či na internetu až dvě miliardy lidí.

Název Live Earth odkazuje na podobné celosvětové benefiční akce Live Aid z roku 1985 na pomoc hladovějícím dětem v Africe a Live 8 z roku 2005 na boj s globální chudobou.