Už jen měsíc dělí fanoušky smyčcového tria Inflagranti od prvního vánočního koncertu. Že se mají opravdu na co těšit, potvrdila pondělní ochutnávka v pražském Bontonlandu, kde Inflagranti nejen představily termíny a města turné, ale i pokřtily své další právě vycházející album, limitovanou edici vánočního CD Christmas Symphony.

Vojtek: To jsem nemohl odmítnout

Kmotrem alba se stal Josef Vojtek, který je hostem tria i na vánočním turné. „Zažít koncerty v tak neobvyklém hudebním složení, to jsem prostě nemohl odmítnout", uvedl nadšeně Vojtek a dodává: Hodně rockových kapel používá v produkci symfonické orchestry, ale to už je dneska nezajímavé spojení. Inflagranti ovšem přišly s nápadem předělat rockovější písničky pouze pro smyčcové trio, a já myslím, že se to hodně povedlo," míní rocker. A co prozradily tři půvabné hudebnice?

Těšíte se na vánoční turné?
Těšíme se především na posluchače, na jejich reakce. Běžné koncerty hrajeme s jiným repertoárem, písničky jsou živější, víc virtuózní. Pro speciální vánoční turné jsme vybraly naopak skladby romantické, zádumčivé, slavnostní, aby podtrhovaly atmosféru Vánoc. Moc se těšíme i na hosta Pepu Vojtka a speciálně na písničku Tango de Roxanne, kterou jsme mu vybraly na míru pro jeho chraplák.

Proč jste se spojily právě s Pepou Vojtkem?
Chceme naším koncertováním bavit nejen posluchače, ale i samy sebe, a to se s Pepou daří stoprocentně. Je s ním neuvěřitelná sranda a pořád srší energií. Říkáme mu „energizátor". Pepa je samozřejmě známý také svým velkým hlasem, je schopen zazpívat obtížné party. Vždycky se nám líbil jeho projev, ať už v Kabátu, nebo v muzikálech. Pak jsme se s ním potkaly osobně na natáčení charitativního  pořadu pro Kapku Naděje a zjistily jsme, že je nejen výborný zpěvák, ale 
i člověk.

Mluvil vám do muziky nebo do výběru písní?
Ano, jednou nám dokonce volal o půl šesté ráno, že dostal aranžérský nápad! Sám vybral do repertoáru tři písničky a my jsme nadšeně souhlasily, protože zvolil skvělé věci od předních českých muzikálových skladatelů – Karla Svobody, Michala Davida
 a Daniela Landy.  

Vánoční turné

16.11. Horšovský Týn - kinosál Horšovský Týn
17.11. Uhlířské Janovice - sál VOD Kooperativa
21.11. Třebíč - Divadlo Pasáž
22.11. Ostrava - DK Akord Ostrava
27.11. Praha - Divadlo Broadway
28.11. Jablonec nad Nisou - Městské divadlo
03.12. Hradec Králové - sál Filharmonie Hradec Králové
09.12. Most - Městské divadlo
10.12. Brno - KC SEMILASSO
14.12. Loket - Kostel Svatého Václava

Kdo jsou… Inflagranti

Smyčcové trio Inflagranti vzniklo v roce 2004. Ve vlastních instrumentálních úpravách pro dvoje housle a violoncello interpretuje nejen klasické skladby Bacha nebo Vivaldiho, ale také rockové hity kapel jako jsou Metallica, Europe nebo Nirvana. Za svou kariéru trio již vydalo 3 CD, 1 DVD, prodalo tisíce hudebních nosičů a za živé DVD Brioso obdrželo dokonce v roce 2011 Zlatou desku. Koncertují úspěšně nejen v České republice, ale také v Japonsku, Mexiku, Norsku, Nizozemsku, Německu, Polsku, Řecku nebo Itálii. Členky tria jsou Markéta Muzikářová (housle), Kateřina Lískovcová (housle) a Iris Morisáková (violoncello).

(op)