„V současné době upřesňujeme detaily,“ řekl dramaturg festivalu Michal Schmidt. Vystoupit by měli 27. července. „Moc se na ně těším. Slyšela jsem je, když tu hráli minule a byli výborní. Je fajn, že i když jsou teď tolik vytížení, zavítají i na Folkovky,“ glosovala pravidelná návštěvnice festivalu Jaroslava Chmelová.

Bude více blues

Letošní třiadvacátý ročník Folkových prázdnin, který bude ve dnech 19. až 26. července, nebude jen o folku.

Pořadatelé se rozhodli díky loňskému úspěchu slovenskočeského dua Luboš Beňa & Matěj Ptaszek a po letech obnovené příležitostné kapely Blues session, že jeden den věnují výhradně blues.

Pozvání přijali odborníci na nejvyšší úrovni. „Přijede pan „profesor blues“ David Evans a poprvé do České republiky úžasní newyorští Hazmat Modine s americkou muzikou 20. a 30. let minulého století, tedy směsicí dřevního blues, swingu, klezmeru až po jamajské rocksteady,“ potvrdil dramaturg festivalu Michal Schmidt. Blusmani Hamat Modine mají za cíl dokázat, že bluesmá pořád potřebu výstřední vynalézavosti a kontaktu s publikem: „Nechceme, aby se pouze cítilo dobře. Je potřeba ho svést a uvést do pohybu. Jsme post-jugbandová kapela, žádné nostalgické retro.“

Profesor blues David Evans je špičkou ve svém oboru. Zabývá se jím jak prakticky, tak teoreticky.Působil na memphiské universitě, kde od roku 1978 vedl program etnomuzikologických a regionálních studií na Rudi E. Scheidt School of Music. Je autorem řady článků, encyklopedických hesel a významně se podílí na produkci bluesových reedicí.

Návštěvníci se na obě hvězdy mohou těšit ve středu 23. července.