„Ivu jsem si kdysi vybrala jako alternaci své role v baletním představení Lucrezia Borgia a doporučila jsem ji režiséru a choreografovi Liboru Vaculíkovi, předala jsem jí svou roli Markéty v muzikálu Dáma s kaméliemi, když jsem před osmi lety otěhotněla. Není náhodou, že Iva vloni převzala i žezlo v mé domovské kapele Precedens. Takže jsem ji logicky oslovila i na Janu z Arku – věděla jsem, že tvůrčí tým z ní bude nadšený. Iva je profík, zkušená, spolehlivá, přesná, velmi pečlivá, má nádherný hlas a je velmi půvabná, působí křehce a renesančně. Díky ní dostane tohle krásné představení nový rozměr," říká Bára Basiková.

Samotná Marešová doplňuje: „Roli Johanky beru jako nejúžasnější dárek k narozeninám, které mám 6. ledna. Mimochodem Jana z Arku se také narodila 6. ledna, přijde mi to jako moc hezké spojení. Přiznám se, že jsem si ji vždycky toužila zahrát, protože tento muzikál řadím mezi absolutní špičku u nás. Podle mého jde o úžasnou roli a už teď vím, že ji miluju. Moc se na ni těším."

Muzikál o francouzské světici, který zdobí hit Most přes minulost, pochází z tvůrčí dílny Ondřeje Soukupa, Gabriely Osvaldové a Jiřího Hubače. Premiéru měl 31. března 2000 (tehdy v divadle Ta Fantastika). V tuzemsku si připsal na účet celou řadu úspěchů a navíc zaujal i za hranicemi. V Kalichu bude znovu k vidění nejen o tomto víkendu, ale i následující dny a měsíce.