Poprvé v regionu

„Jsou to studenti Inkululeko Yabatsha School of Art z města Bulawayo. V létě jezdí pravidelně koncertovat po celém světě. V Čechách vystupovali už několikrát, ale ve východních Čechách ještě nebyli," uvedl ředitel zoologické zahrady Přemysl Rabas.

Právě zoo se zasloužila o jejich příjezd do regionu. „Kde jinde, než v naší zoo by měla africká skupina vystupovat," dodal Rabas.

Proto se také velké množství představení uskuteční v zahradě. O víkendu každý den dvakrát vystoupili afričtí umělci s půlhodinovým programem pro návštěvníky. V sobotu večer se potom uskutečnilo téměř dvouhodinové vystoupení v Safari kempu.

Dnes opět vystoupí dvakrát v zoo, potom se představí na čtyřech kratších a jednom dlouhém koncertě o tomto víkendu. Na příští týden budou svými tanečními dovednostmi bavit od pondělí do čtvrtka. Navštíví ale i další místa regionu.

Úspěch na náměstí

S velkým úspěchem se jejich tance a písně setkaly na náměstí ve Vrchlabí. „Museli několikrát přidávat. Spokojeni byli i spolupořadatelé z KRNAP, kteří to komentovali, že když se na něco těšíte a ono je to dvakrát lepší, byl to tenhle koncert," uvedla Jana Myslivečková ze zoo.

Iyasa se ještě v neděli představila v rámci Afrického programu místní hvězdárny. Vystoupí také v Litoměřicích nebo v Ústeckém kraji.