Co by na její dramatické životní osudy řekl Mariannin otec, univerzitní profesor literatury, těžko soudit. V každém případě uměla a zjevně i ve svých osmašedesáti umí žít. Zpěvačka, hudební skladatelka a herečka, dcera baletky a šlechtičny rakouského původu, se podílela mimo jiné na koncertu dřívějšího baskytaristy skupiny Pink Floyd Rogera Waterse v roce 1990 v Berlíně, který později vyšel na albu pod názvem The Wall - Live in Berlin, či na písni The Memory Remains od skupiny Metallica.

S kapelou The Rolling Stones ji v 60. letech seznámil její bývalý manžel, výtvarník John Dunbar, jehož později vyměnila za Micka Jaggera. Se Stoney vystoupila na koncertu The Rolling Stones Rock and Roll Circus v prosinci 1968, je také spoluautorkou písně Sister Morphine. Díky svému hereckému nadání a výraznému zjevu zajímala i režiséry. Hrála hlavní role ve filmech Dívka na motocyklu a Hamlet, který je dílem Tonyho Richardsona, jenž filmovou adaptaci hry natočil podle vlastní inscenace v divadle Roundhouse.

Milenecký vztah s Jaggerem nezůstal bez následků. Když se s ním rozešla, byla těžce závislá na heroinu, měla zdravotní problémy a přežívala ve squatech. Pokusila se i o sebevraždu, poté, co jí úřady vzaly kvůli jejímu stavu syna. Na hudební scénu i filmové plátno se vrátila v roce 1979 albem Broken English, které slavilo úspěch díky práci s punkovými prvky, jež dobře ladily s jejím chraplavým šansonovým hlasem. Vystřídala různé hudební žánry, věnovala se i blues (album Strange Weather), účinkovala také v operách. Zpívala ve Weillově Krejcarové opeře a Sedmi smrtelných hříších. Od roku 2001 se objevovala znovu před kamerou, mj. ve filmech Intimita, Paříži, miluji tě, Marie Antoinetta nebo Irina Palm. Naposledy si zatím zahrála ve snímku Tváře v davu.