Na jarní část klubové šňůry navázala skupina Mig 21 po té úspěšné podzimní, která je spojená se zatím posledním singlem Hurá!, k němuž natočil videoklip David Ondříček.

„David se režijně ujal hned našeho prvního videoklipu k písni Snadné je žít, což bylo před osmnácti lety. Od té doby jsme nespolupracovali, ale samozřejmě o sobě víme. Uzavřel se tak kruh, nebo kdoví – třeba se naopak otevírají možnosti naší další tvorby,“ říká bubeník Mig 21 Jan Hladík na adresu klipu, který sestříhal další člen kapely Pavel Hrdlička.

„Přišel s hezkým nápadem – vyzval naše fanoušky, aby poslali fotku, kterou po letech našli a k níž mají nějakou emoční vazbu, že ji vložíme do našeho krátkého videa. Sešly se jich stovky a ty nejpovedenější jsme opravdu použili. Mnozí posluchači tak mají hezkou vzpomínku. A David Ondříček pak navrhl, abychom na finále klipu Hurá! použili snímek Václava Havla, který letí v balónku nad Vltavou směrem k hradu. Tento artefakt jsme pak přenesli z klipu i na živé hraní – lidé si nad hlavami předávají balonek napouštěný héliem, vzniká tak hezká atmosféra, myslím, že se to všem líbí,“ vypráví Jan Hladík.

Koncerty se změnami

Podoba koncertů se podle něj – oproti těm podzimním – v několika věcech liší. „Vedle singlu Hurá! hrajeme samozřejmě i starší písničky, jako Snadné je žít a Slepic pírka – jsou to věci, které nás pořád baví. Koncert bez nich by byl podle našeho soudu ošizený. Protože se ale ve zkušebně rodí i nějaké novinky, chceme si je u posluchačů testovat. Jedna z nich je už nějakým způsobem daná, tak uvidíme, jakými proměnami během koncertů ještě projde. Pro ty, kdo ji neslyšeli, můžu říct, že je svižná, o lásce, pozitivní,“ sděluje Jan Hladík.

Videoklip Hurá!

| Video: Youtube

Že by se pomalu rodila nová studiová deska Mig 21, se podle něj ale zatím říct nedá. „Nové album je na obzoru vždycky, pracuje se na něm víceméně nonstop. Je fakt, že v porovnání s jinými muzikanty tvoříme možná trošku pomalejším způsobem, právě z důvodu, že si chceme písničku nejdřív ‚ohrát‘ naživo, abychom si za ní mohli stát třeba i za deset let. Jsme toho názoru, že není potřeba vydávat nové album jenom proto, abychom si udělali čárku. Daleko důležitější je vydávat singly, k nim točit klipy, jezdit koncerty. Tento systém nám vyhovuje. Rádi bychom ale během roku či dvou přišli s něčím novým, řekněme, že hodláme koncertně vybočit,“ prozrazuje muzikant.

Pro členy kapely je nejdůležitější, že si spolu skvěle rozumějí. „Jsme taková rodina, v tomto nám přálo štěstí, že se máme fakt rádi. Máme na věci stejný názor, podobný vkus. Každý koncert si dokážeme užít a právě ty klubové, při nichž máme blíž k posluchačům, máme nejraději. Celkově vzato, pořád zažíváme dobrodružství. Život je pestrý,“ usmívá se Jan Hladík.

Termíny koncertů:
12. dubna Cheb
13. dubna Kadaň
19. dubna Vratislavice
20. dubna Trutnov
23., 24. a 25. dubna Praha