„Jsem samozřejmě poctěn, že mě Akademie přizvala do svých řad. Jejich nabídku jsem s radostí, ale i jistou dávkou pokory, přijal," míní umělec Jan Kunze.

Bere to jako ocenění a vyjádření respektu za jeho dlouhodobou uměleckou činnost. „Je to pro mě znamení, že má práce má smysl a všímají si jí i lidé nejpovolanější," dodává zpěvák. Jan Kunze je jediný z mladší generace umělců z opavského okresu, který byl akademiky osloven a stane se jedním z nich.

I přesto, že má hodně aktivit v Praze i po celé republice, tak na Opavu nezanevřel a natrvalo se stěhovat nechce. „Mám tady spoustu přátel i práce, navíc jsem dramaturgem Klubu Art a kurátorem Galerie Obecního domu. Jsem rád, že jsou mé aktivity vidět, i když jsem se nepřestěhoval natrvalo do Prahy, ale zůstávám ve svém rodném městě," říká rozhodně známý umělec, kterému život na cestách nevadí.

Doufá, že díky členství v Akademii získá nejen nové zkušenosti a pozná spoustu zajímavých lidí, ale že mu tato příležitost v životě otevře další dveře a posune ho někam dál.

I přesto, že je za možnost být akademikem velice rád, tak říká: „Umělecké soutěže jsou velice kontroverzní, to kdo je lepší, nelze změřit ani zvážit. Jsem připraven na to, že lidé mě poté za to, jak budu hlasovat, mohou kritizovat." Zároveň však dodává, že bude hlasovat, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

„Svůj hlas dám tomu, kdo může českou hudební scénu posunout kupředu. Nechci, aby tyto soutěže vyhrávali pořád stejní lidé, ale přál bych si, aby se v nich prosadila i nová krev," míní hudebník.

Hlasování a vyhlašování hudebních cen Anděl Akademií populární hudby proběhne 16. dubna v Hudebním divadle Karlín v Praze a vy jej budete mít možnost zhlédnout v televizi v živém vysílání.