S ním jsme si povídali nejenom o jeho lásce k nadupaným jednostopým dopravním prostředkům, ale také o době „po" Aleši Brichtovi.

Arakain je na české metalové scéně takřka pětatřicet let a u většiny jejich fanoušků je spjat hlavně se jménem Aleše Brichty. Jaké to bylo převzat štafetu právě po Brichtovi, respektive po Petru Kolářovi?
Pro mě to byla výzva, ale i obrovská odpovědnost i příležitost zároveň. Aleš byl v kapele dvacet let a já ho se svými dvanácti už pomalu dotahuju. Z jeho působení hrajeme spoustu písní a na historii kapely nezapomínáme. Petr byl v kapele dva roky a jeho odchod jsme pojaly velmi nenásilně a příjemně tak, že jsme byli na turné v tu dobu dva zpěváci a různě se střídali a zpívali si navzájem vokály a bavili se tím.

Na minulém turné s vámi vystupovala další z bývalých členek Arakainu – Lucie Bílá, jak na tuto spolupráci vzpomínáte a není vám trošku teskno, že letos s vámi na pódiu nebude?
S Luckou jsme si užili skvělé turné a spoustu legrace na pódiu i mimo něj. Pořád má v srdci tvrdou muziku a bylo vidět, že jí koncerty baví. Letošní turné je zase jiné a užíváme si ho zase jinak.

Od stálice na české hudební scéně (Lucie Bílé) jste při letošním turné vsadili na stále populárnější, ale ještě ne tak známou kapelu Dymytry, jaká je tato spolupráce?
Užíváme si to skvěle. Fanoušci rádi vidí něco neotřelého a jiného než ne klasických koncertech a o to jsme se právě snažili. Během společného setu se různě prostřídáváme, vyměňujeme si role i písně, až nás tam ve finále řádí všech deset na pódiu, což je pro naše fans velmi atraktivní a zábavné. Průřez celou tvorbou je pak samozřejmostí, takže snad každý milovník tvrdé muziky si přijde na své.

Dymytry vystupuje v maskách, to asi už na vás není, takto překvapit fanoušky?
Právě naopak. S postupujícím věkem by to bylo třeba.

Turné jedete v rámci propagace svého nového alba ARAKADABRA, co od něj mohou fanoušci očekávat a rozklíčujete pro ně tento název, který jako by místo na metalovou kapelu odkazoval na Harryho Pottera?
Název CD vznikl ze starého kouzelnického zaklínadla, který jsme naroubovali na název kapely. Napadl původně kluky z kapely a pak už jsme s ním jen trochu pracovali.

Čeká vás vystoupení v Hradci Králové. Co od vás mohou lidé očekávat, a to jak po hudební, tak i po stylistické stránce?
Těšit se určitě můžou jak na zmiňované propojení obou kapel tak na novinky z aktuálního CD a samozřejmě na ověřené oblíbené skladby i novinky, které jsme připravili pro toto tour.

O vás je známo, že vaši velkou vášní jsou silné motorky. Ještě stále si cestu mezi koncerty zkracujete právě na motorce?
Ano, přesně tak! Už jsem se nemohl dočkat letošního jara až zase vyrazím. Musím říct, že i během zimy jsem si občas zašel do garáže a alespoň jsem musel motorku nastartovat. Je to pro mě takový balzám pro tělo i duši, dokonale si na ní vyčistím hlavu a hlavně mě nabije energií, kterou na koncerty potřebuju.

Motorka je asi  pro vás relax 
v nabitém koncertním programu? Kolik plánujete letos motokilometrů mezi vašimi koncerty?
Všechno záleží asi nejvíc na počasí, které nám tato sezona přinese, ale mám motocykl Harley Davidson Street Glide Special který je přímo určený na „hltání" většího počtu kilometrů, tak se mi třeba podaří překročit loňských 20 tisíc. Je to pro mě naprosto dokonalý relax. Občas mi fanoušci na sociálních sítí dávají tipy, kam se podívat, kde je krásná příroda, dobrá silnice, památky apod. Je to šance, jak v nabitém programu alespoň trochu vypnout, nic neřešit a užívat si jízdu kterou se vždycky nabiju dokonale na další koncertování.

Už s vámi na motorce jela také Lucie Bílá? Nebo ji tento zážitek dáte jako dárek k životnímu jubileu?
Lucka se mnou vyrazila už loni na motorce na jeden ze závěrečných koncertů našeho turné. Trochu jsem si říkal, jestli se skutečně odváží usednout na motorku, protože je známá svým obdivem i zároveň velkým respektem k silným strojům, ale šla do toho a věřila mi. Vyjížďku si maximálně užila a samozřejmě jí kdykoli rád svezu znovu.

Arakain + Dymytry Tour 2016 zastavuje v Hradci
Kapela Arakain.Hradec Králové - Rockovým příznivcům nikoliv neznámá kapela Arakain, kterou si prošli zpěváci jako Aleš Brichta či Petr Kolář, míří na hradeckou Střelnici, kde v rámci svého turné Arakain + Dymytry Tour 2016 vystoupí v pátek 8. dubna.
Celovečerní program sestavený z těch největších hitů metalové kapely založené v roce 1982 startuje ve 20 hodin a v rámci koncertní šňůry vystoupí společně s pražským „psycore metal bandem" zvaným Dymytry. Vstupenky jsou k dostání v obvyklých městských předprodejích a na rezervačních webových serverech.   (Petr Baláž)