Na druhé příčce zůstal soundtrack s hudbou Daniela Landy k filmu Kvaska, který jako svůj celovečerní debut natočila jeho manželka Mirjam. Třetí se umístila deska Loose zpěvačky Nelly Furtadové před alby Kluci kde ste? kapely Tata Bojs a Corrida od Kabátu.

Česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) dnes na svých internetových stránkách uvedla, že se do první desítky z českých interpretů prosadili také Zbyněk Drda, Karel Svoboda, kapela Gaia Mesiah a zpěvačka Ewa Farna.

Mezi dvacet nejprodávanějšími tituly nechybí ani nahrávky Hany Hegerové, Verony, Kryštofa, Lucie Vondráčkové, kapely Clou, desky autorského dua Petr Hapka - Michal Horáček a alba Radůzy.

Ze zahraniční produkce měli čeští posluchači dále největší zájem o desky zpěvačky Avril Lavigneové, slovenských kapel Peha a Elán a vokalistky Norah Jonesové.

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje IFPI každý týden na základě hlášení obchodů pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.