V repertoáru koncertu zazní v jejich podání skladby Bohuslava Martinů Jazzová suita a Suita z Kuchyňské Revue, jazzové standardy a originální úprava skladby Rhapsody in Blue od George Gershwina.

„Program v Divadle Archa zazní ve světové premiéře jako pocta Bohuslavovi Martinů, který byl mimo jiné skvělý jazzový skladatel. Narodil se 8. prosince 1890, Jihočeská filharmonie mu tak připravila poctu v podobě koncertu pouhé dva dny před 125. narozeninami," řekl ředitel Jihočeské filharmonie Otakar Svoboda.

Klavírista Jan Simon.Podle jeho slov vystoupí Jihočeská filharmonie v Divadle Archa poprvé, v Praze koncertuje příležitostně na festivalech. Muzikanty doprovodí na klavír sólista Jan Simon (na kresbě) a jazzový a swingový orchestr Big Band Gustava Broma. Koncert odvysílá živě Český rozhlas Vltava a záznam bude vydán na CD.

Soubor byl založen v Českých Budějovicích v roce 1981 pod původním názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji.