Ocitáte se tam mezi dalšími zajímavými interprety jak bude vypadat váš koncertní set?
Na Prima Festu zahrajeme set složený z našich nejznámějších písní, připravili jsme si ale i několik novinek, které posluchači zatím na žádné z našich desek nenajdou. Jedná se o naše vlastní skladby, například nejnovější singl Mars a Venuše, nebo o překvapení ve formě coveru jedné naší oblíbené písně, kterou pravidelně uzavíráme naše hotelové pokoncertní afterparty.

Těšíte se speciálně na některých z letních festivalů? A jak si vlastně hraní na open air akcích užíváte? Určitě tam vznikají i nějaká přátelství či budoucí spolupráce.
Je to tak, přes léto nás čeká zhruba šedesát koncertů, rozhodně se nebudeme nudit! Těch zajímavých akcí je spousta. Těšíme se na všechny. Kdybych měl konkrétně některou vypíchnout, tak se třeba hodně těšíme na Hrady.cz, kde jsme zatím ještě nehráli. Každý, kdo tam byl, o nich mluví jen v superlativech.

Taky jsme rádi, že se kromě hraní skoro v celé České republice podíváme několikrát i na Slovensko, kde jsme koncertovali už loni na podzim. Hraní pod širým nebem si užíváme na maximum, léto, slunce a festivalovou pohodu milujeme. Je to přesně, jak říkáte člověk potká staré kamarády a poznává nové, slyší spous- tu nové muziky a vůbec je to vždycky ohromně inspirující období.

Vypadá to, že léto prožijete ryze pracovně. Nebo stihnete i nějakou tu dovolenou?
Přes léto žádnou delší dovolenou nestíháme. S kluky jsme se domluvili, že si zkusíme vyšetřit jeden dva týdny po festivalové sezoně, tak uvidíme, jestli nám to vyjde.

Z léta se překlopíme do podzimu, kdy máte v plánu odjet turné po českých a moravských městech. Jak bude koncipované, na co posluchače pozvete?
První velký festival, kde jsme si s kluky zahráli, byla Stodola Michala Tučného. Když jsme se dozvěděli, že Stodola končí, přišlo nám to líto, hodně nás to zasáhlo. Hodně jsme se o tom s kluky bavili a dostali jsme nápad, že bychom mohli podzimní turné věnovat jako poctu Michalu Tučnému a tomu, co pro českou hudební scénu znamenal.

Jako hosta jste si na turné přizvali jeho dceru, Míšu Tučnou. Už s ní nějakou muzikantskou zkušenost máte? A jak vlastně na vaši nabídku reagovala?
S Míšou jsme se potkali právě v době, kdy jsme na Stodole Michala Tučného vystupovali. Samozřejmě jsme věděli, že je skvělá zpěvačka. A když jsme letos přišli s nápadem na turné na počest jejího tatínka, zkusili jsme jí zavolat, jestli by s námi nechtěla vystoupit jako host. Míšu ten nápad nadchl a k naší obrovské radosti se rozhodla jít do toho s námi.

Jistě tak dojde i na písně Michala Tučného zazní některé společně s Míšou?
V současné době vybíráme písně a začínáme zkoušet, všechny nás to úplně pohltilo. Michal nahrál tolik skvělé hudby, že je těžké se rozhodnout, kde začít. Každý máme své favority a nechceme se jich vzdát. A společná píseň s Míšou určitě zazní je to příležitost, kterou bychom si nenechali ujít.

Mimochodem ve vašem podání je Michalova písnička Pověste ho vejš skvělá. Je hezké, že jej připomínáte… Co pro vás znamenal?
Moc děkujeme! Na jeho písničkách je fascinující, že je všichni znají. Když jsme si je v kapele začali pouštět, tak i Saša (Alexandr Smutný, trumpetista), který vyrůstal na vážné hudbě, najednou říká: „Ty jo, to já ale znám, to jsme si všechno zpívali u nás na zahradě, když jsme dělali oheň a opékali buřty!“

Myslím, že u nás není nikdo, koho by Michalova muzika někdy během života neoslovila. Navíc to v té době byla jedna z mála možností, jak se dostat k americké muzice, k písničkám lidí, jako byli třeba Johnny Cash, Willie Nelson, Waylon Jennings nebo Hank Williams.

A jinak máte čas pracovat i na novém hudebním materiálu? Jaké máte před sebou další plány?
Aktuálně je naší prioritou podzimní turné, ale kromě toho průběžně pořád pracujeme na nové muzice a píšeme nové písně. Materiálu už máme celkem dost a chceme ho mít ještě víc, aby bylo z čeho vybírat. Máme za sebou dvě řadová alba, na která jsme hrdí, a vzhledem k tomu, že trojka je prý šťastné číslo, chceme si dát i tentokrát opravdu záležet.