Představil byste nám vaše kvarteto?
4TET je vokální seskupení, které vzniklo před více než desetiletím. Tenkrát Jiří Korn v Praze Na Olšance připravoval tanečně excentrické představení Tep a právě v tomto projektu jsme uvedli skladbu How Deep Is Your Love od Bee Gees v provedení a capella.

Každý z vás určitě má ještě svoji další práci. Nedělá vám někdy problém sejít se na jevišti?
Po letech se vše vytříbilo tak, že 4TET je naší prioritou. Pokud se určí termíny našeho vystoupení, platí za všech okolností. Jiří zároveň hraje v muzikálech a Dušan v nich také hrál. David účinkuje v Plzni v Evitě a zpíval Jeana Valjeana. Já mám aranžérské a skladatelské povinnosti.

Pokud pomineme Jiřího Korna, který na Sedlčansku točil pohádku, má někdo z vašeho kvarteta vztah k tomuto regionu?
Dušan Kollár měl v Kosově Hoře babičku a jako kluk k ní jezdil. Já znám okolí Příbrami, protože moji rodiče mají chalupu ve Věšíně.

Chystá vaše kvarteto v blízké době něco nového?
V loňském roce jsme dali dohromady vystoupení, v němž účinkujeme společně s brněnskou filharmonií. Loni jsme měli v Brně dva koncerty a v letošním roce chystáme jeden na Špilberku. Další koncerty se budou konat ve Zlíně, Olomouci a Ostravě. V první polovině koncertu uvádíme dílo Leonarda Bernsteina a druhá část je věnována mým úpravám aranží 4TETu pro symfonický orchestr. Letos se rovněž chystáme natočit naši čtvrtou desku, která by měla vyjít na podzim.

DAVID MYSLIKOVJAN