Představíte čtenářům současné složení kapely? Proč jste vybral zrovna tyto muzikanty?
Současné obsazení skupiny tvořím já, původní bubeník v The Animals, na klávesách máme Micka Gallaghera, který se k The Animals připojil v roce 1965, když Alan Price opustil skupinu. Mick byl pak nahrazen Davem Rowberrym, který s námi nahrál všechny singly a alba od té doby, včetně We've Gotta Get Out of This Place a It's My Life. Když v roce 2003 zemřel, Mick se k nám vrátil zpátky.

Danny Handley z Lancashire je hlavní zpěvák a kytarista a je prostě vynikající. Byl nám doporučen naším agentem. Poslední „přírůstek“ do kapely je Roberto Ruiz, který se k nám přidal před 3 lety. Pochází z New Yorku, při turné ve Velké Británii před 10 lety potkal v Lancashire dívku, Sophii, vzal si ji a usadili se. On a Danny se spřátelili a Danny ho přivedl do kapely.

Fungujete v kapele od roku 1962, sice s přestávkami, ale stejně je to velmi dlouhá doba. Co vás drželo nad vodou?
Je to především potěšení, které mi hraní v kapele přináší. Nezáleží na tom, jak je náročné cestování; když si stoupneš na pódium s opravdu skvělou kapelou, tak je to to jediné, na čem záleží.

Cítíte nostalgii, když vzpomínáte na 60. léta?
Mám spoustu hezkých vzpomínek na tu dobu, nicméně nežiju v minulosti.

Co byste poradil nadějným mladým muzikantům? Mají to jednodušší než vy tehdy?
Být ambiciózní je dobrá věc, ale ujisti se, že si užíváš to, co děláš. Na druhou otázku asi neumím odpovědět, musíte se zeptat spíš někoho z mladé kapely.

Je fajn, že se současnou kapelou dále tvoříte.
Ano, vydali jsme nové studiové album, které je možné koupit na našich koncertech anebo online.

Co budete na brněnském koncertu hrát?
Všechny nejlepší písně z repertoáru The Animals. Samozřejmě nikdy nevynecháme ty velké hity, ale rádi měníme playlist tak, aby to bylo pokaždé svěží.

Slavné písně
The House of the Rising Sun, Don't Let Me Be Misunderstood, We've Gotta Get Out of This Place, It's My Life

The Animals
sobota 24. února
Sono Centrum Brno