Na co se mohou Brňané na pátečním koncertě těšit?

Budu takový, jak si mě lidé pamatují. Repertoár jsem rozšířil o vzpomínkové melodie, které už jsem poslední dobou nezpíval, jako například Vejdi, Maria, Superman, Sbohem lásko, já jedu dál a další. Nikdy jsem nebyl „hitař“, ale zřejmě se do povědo〜mí lidí některé z mých písní dostaly. Vše doplní roken〜roly a latina, bez toho neumím žít, to ke mně prostě patří.

Turné zahájíte v Brně, kam zamíříte poté?

Další koncerty mě čekají na Moravě, v Čechách i na Slovensku.

Název turné Josef Laufer 70 reflektuje vaše výročí. Lze to chápat tak, že dodatečně slavíte své narozeniny?

Sedmdesáté narozeniny vlastně slavím celý rok. Nevím totiž, jestli to někdy zopakuji (smích).

Opět vás doprovodí orchestr Golem?

Ano, spolupracuji s nimi už pětatřicet let. Nikdy jsme neměli ponorkovou nemoc, a to ani když jsme byli tři měsíce na zájezdě v Sovětském svazu, což bylo šílené. Muzikantský život je těžký, vždyť já jsem vystudovaný herec. Neumím noty, na nic nehraji – zpívání je jedna z mých hereckých disciplín.

Zpíváte v několika jazycích.

Vyrostl jsem v Anglii. Ve škole i na ulici jsem mluvil anglicky, doma zase španělsky, protože moje maminka byla Španělka. A pak přišla čeština, která je mi dnes nejbližší.

Účinkujete také v muzikálech, v jakých aktuálně?

Na jaře se obnovuje Jack Rozparovač, znovu se bude hrát i Hamlet. Jinak stále píši divadelní hry a věřím, že za rok by se jedna z nich mohla uskutečnit.

Co vás pojí s Brnem?

Mám zde mnoho přátel. A také – Brňané jsou určitě laskavější než v Liberci, kde mi ukradli auto (smích). Moraváci jsou také hodně sveřepí a soudržní. Brňáci zkrátka nepotřebují nikomu konkurovat, vystačí si sami.

Zahajovací koncert k turné Josef Laufer 70

Datum: 30. října 2009, 19.00

Místo: Kongresový sál hotelu Voroněž v Brně

Vstupné: 320 Kč