„Rod Stewart Prahu navštíví v rámci koncertního turné From Gasoline Alley to Another Country Hits 2016, které se váže k jeho dlouholeté kariéře. Takže se dá očekávat, že v O2 areně zazní všechny zásadní písně tohoto britského hudebníka," řekl za pořádající agenturu Live Nation Petr Novák.

„Vstupenky jsou nadále k dispozici ve všech prodejních místech Ticketportalu a budou k dispozici i těsně před koncertem na pokladnách. Stewart vystoupí bez předkapely a jeho produkci do Prahy přepraví kolem dvanácti kamionů," dodal.

Stewart má pověst bouřliváka 

Na koncertu Stewart připomene i své album Vagabond, z něhož pochází úspěšná píseň Rhythm Of My Heart napsaná skladatelem českého původu Johnem Capekem. Stewart se představí i jako interpret písní jiných autorů.

Přestože má Stewart pověst sukničkáře a bouřliváka, kterému se nevyhýbaly ani alkoholové a drogové excesy, do Prahy přijede jako rytíř s právem užívat titul sir. Před necelým měsícem v Buckinghamském paláci 71letou hvězdu pasoval na rytíře princ William. Zpěvák byl oceněn za dlouholeté služby hudbě a charitě.

Umí střídat styly 

Stewart za svoji pětačtyřicetiletou kariéru prodal přes 200 milionů desek. Největšího úspěchu dosáhl v 70. letech, kdy jeho desky a písně bodovaly na předních příčkách hudebních žebříčků na obou stranách Atlantiku. Prosadil se zejména svými rockovými melodiemi, protkanými směsí blues a folku, ponořil se ale i do swingu a svezl se na módní disko vlně.

„Závěrečná část mé kariéry trvá déle než kariéra některých současných interpretů," konstatoval velký fanoušek fotbalu, který s hudbou začínal v roce 1962 jako pomocný zpěvák v kapele Raye Daviese.

Komerční úspěch měl až se skupinou Faces

O dva roky později posílil skupinu Jimmy Powell & the Five Dimensions coby zpěvák a hráč na harmoniku. Poté krátce působil v kapelách Steampacket, Shotgun Express a The Jeff Beck Group.

Komerční úspěch přišel se skupinou Faces, která vznikla v roce 1969 po odchodu zpěváka Steva Marriotta z původní kapely Small Faces. Ke zbývajícím hráčům se připojil kytarista Ronnie Wood a zpěvu se ujal Stewart a skupina se poté přejmenovala na Faces.