O tom, co kapela nyní dělá, a také o blížící se sobotní akci v kulturním klubu Hrádek jsme si povídali s bubeníkem a kapelníkem Anarchuzu Jiřím Lánským.

Co je příčinou toho, že o vás letos bylo méně slyšet?

Příčinou je „období gravidity" našeho nového CD s pracovním názvem „Monte Albo". Zatímco v letech 2012-2013 jsme díky agentuře Magmakoncert (zastupuje například také kapely Törr, Harlej či Alkehol) jezdili koncertní šňůry po celé republice, letos jsme se vrhli na realizaci nového řadového alba. To bychom rádi „porodili" na jaře příštího roku. Bohužel jsme letos z toho důvodu nemohli realizovat třeba nabídku vystoupení na jedné z největších metalových akcí u nás, a to na festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí. Došlo u mě totiž během nahrávání bicích partů k zánětu šlach.

Poslední album jste vydali po desetileté pauze. Jak zabodovalo u fanoušků?

Měli jsme obavy, že ta pauza byla opravdu dlouhá. Jak se říká, „sejdeš z očí, sejdeš z mysli". Ale s materiálem, který jsme pod producentským dohledem Reneho Pavezy z kapely Locomotive realizovali, jsme byli opravdu spokojeni, takže jsme si věřili. I promo bylo ucházející, natočili jsme k tomuto CD hned tři videa v HD kvalitě a jejich sledovanost je velice slušná. Se dvěma z nich jsme bodovali i v několika soutěžích nebo rock- parádách na významných rockových hudebních kanálech. A samozřejmě nám hodně pomohla turné s Törr, Debustrol nebo kytarovou legendou Milošem Dodo Doležalem. Návštěvnost na těchto akcích byla na české poměry velice slušná. Takže celková spokojenost.

Můžete alespoň okrajově naznačit, kam se bude novinka ubírat?

Samozřejmě mohu, ale opravdu jen okrajově. Na albu bude devět nebo deset skladeb. Zatímco se říká, že s věkem člověk ubírá plyn, tak mám pocit, že toto album bude z těch našich čtyř řadových alb to nejtvrdší. Bude tam určitě jedna cover verze od zahraniční kapely, na které jsme vyrostli. Tato věc je opatřena českým textem, ve kterém vzpomínáme na naše juniorská léta a na partu, ve které jsme se já a vokalista Tomáš Borovec pohybovali. Má to hodně společného se sídlištěm Kocanda, kde jsme se navyváděli nejrůznějších „grázlovin".

A co se týče názvu desky (Monte Albo), tak to je hora v Sardinii nebo jméno království v jisté pohádce. V tom království se kradlo, že straky jsou proti tomu beránci, a lhalo, že baron Prášil byl pravdomluvný týpek. Takže obsah textů ať si pak každý přebere. Jen pro zajímavost, na albu se objeví skladby s názvem jako Introvert, Kmotr nebo Chceš se rvát. Obal bude opět vytvářet náš kamarád, původní kytarista a výborný grafik Martin Dušek. A to je okrajově asi vše.

Co vás kromě dokončení alba v nejbližší době čeká?

Hned v lednu vyrážíme na celorepublikové dvouměsíční turné s kapelou Törr po klubech. Nyní se však hrozně těšíme na akci North Christmas Jam, která proběhne teď v sobotu 20. prosince ve velkém sále kulturního klubu Hrádek v Litoměřicích. Na této akci se představí kromě nás ještě kapely Steelfaith, Scream Of The Lambs, Backfist, Pandemia a výborná německá kapela Dust Bolt. Koncert bude doprovázet velký kvalitní zvuk i světelný park. Začátek akce je už v 18 hodin.

Pro nás je toto vystoupení výjimečné tím, že je to náš jediný koncert v tomto roce. Budeme na něm mít díky velikosti pódia provedenou i dekoraci a hlavně budeme tento koncert hrát v naší aktuální sestavě naposledy. Nejen z tohoto důvodu zvu na sobotu všechny příznivce tvrdé hudby.

Plakát na sobotní akci