Teď svým příznivcům přinášejí Charlie Straight nové album Someone With a Slow Heartbeat, které kapela křtí v úterý v brněnském klubu Fléda. A stejně jako u předchozích písní, překvapí nápaditým aranžmá a novými prvky, které signalizují vliv britských hudebních vzorů. Do jisté míry se na tom podepsalo angažování britského producenta Guye Fixsena. „Příjemně mě překvapilo, že tvrdě makají, mají dobrou energii a jsou slušní instrumentalisté. Mají spoustu nápadů a písniček, na kterých nelpí, nebojí se něco změnit. Ale často mají jasná stanoviska, přes která nejede vlak. Podle mě je to ta správná rovnováha pro kreativní práci,“ zhodnotil spolupráci Guy Fixsen.

Křest alba i turné

A tak se máme na co těšit: ať je to epická Something New, Too Many Knives se zvukem varhan a zpěvem v kostele nebo teskná Coco. Některé z nich se také již stihly proslavit na obrazovce nebo filmovém plátně. Skladba Try Some Stuff You Don´t Think You Should se díky Janu P. Muchowovi například objevila v komedii Ženy v pokušení. Nezůstane ovšem jen u desky, Charlie Straight se chystá i na turné.

 

Zdroj: Youtube

 

Termíny koncertů:

13.3. Brno – klub Fléda, 14.3. Praha – Megastore Bontonland, 16.3. Plzeň – vystoupení v rámci soutěže Žebřík, 28.3. Ostrava – klub Fabric, 6.4. Zlín – klub Golem, 17.4. Olomouc –  S klub, 20.4. Litomyšl – MC Kotelna, 16.5. Praha – Palác Akropolis