V uplynulém roce plném omezení měli více než dost času na skládání, a tak se rozhodli natočit nové album, které se bude jmenovat Exit 41 a bude na něm i nový singl Chvíli sám, který je zatím nejemotivnější skladbou, kterou skupina nahrála. Do této atmosféry, prakticky bez koncertů, totiž vpadla zásadní zpráva. Každá píseň z alba má svůj příběh, ale to, co bylo inspirací pro Chvíli sám, není jednoduché ani veselé téma. Píseň vznikla v době, kdy zpěvákovi kapely, Radimu Pacalovi, diagnostikovali těžké onemocnění.

Andrea Tögel Kalivodová
Každý sál má osobité kouzlo, nikde nechci zklamat, říká Andrea Tögel Kalivodová

„Loni jsem zažil nejtěžší chvíle v životě. V únoru mi diagnostikovali rakovinu slinivky a v tu chvíli se mi převrátil život doslova naruby. Později mi sice diagnózu upřesnili na neuroendokrinní tumor na slinivce, nicméně pořád šlo o vážnou situaci. Chodil jsem do lesa, který miluji, a přemýšlel, co musím rychle dokončit a dodělat, protože nemoc asi půjde velice rychle. Někomu to může přijít hodně zvláštní, ale krom rodiny, což je pro mě přirozeně na prvním místě, jsem myslel taky na naši hudbu, kterou děláme. Abych zkrátka stihl dodělat rozpracované písničky na nové album, protože jsem chtěl, aby po mě něco zůstalo,“ vypráví Radim Pacal z I.V.M.

Zdroj: Youtube

Natáčení aktuálního klipu Chvíli sám bylo opět v režii Radima Věžníka, který stojí i za předešlými klipy, jako například za již zmiňovanou filmovou písní Vzpomínám nebo zatím nejznámějším hitem s Evou Burešovou Já tě znám.