K napsání nové písně dovedla kapelu touha po starých časech. „Touha sejít se s kamarády, zatančit si a dát si skleničku je stará jako lidstvo samo. A v dnešní době je tahle touha ještě o poznání silnější,“ míní Macháček.

Za produkcí nového singlu stojí Lukáš Chromek, který si spolupráci s kapelou jen pochvaluje. „Migové jsou nejen parta opravdu zábavných chlapíků, ale taky kapela, která umí napsat dobrou písničku. Ve studiu buď makají do roztrhání, nebo si natáčení užívají jako skleničku kvalitního nápoje. Nic mezi tím,“ říká producent.

Píseň doprovází i videoklip. „Rozhodli jsme se do něj obsadit co možná největší počet viruvzdorných herců, těch úplně dřevěných, a videoklip jsme si udělali sami. S pomocí Mikyho Křena za kamerou, na chalupě Pavla Hrdličky, podobně jako klip k písni Venkovan kluk,“ informuje frontman Mig 21 a odhaluje tajemství oněch dřevěných herců, tedy loutek. „Naštěstí jsem si vzpomněl, že můj děda s babičkou vyrobili během druhé světové války asi jedenáct marionet, loutek, které už dlouhá léta čekají v garáži na svou příležitost. Teď ji tedy dostali.“

Videoklip Hej kámo!

Zdroj: Youtube

Původně mělo ve videoklipu účinkovat čtyřicet striptýzových tanečnic. „Jejich počet jsme ale v důsledku vládních opatření smrskli na čtyři a jejich kreace jsme si odtančili sami. Jsou tam poměrně ostřejší erotické scény, které jsme raději přenechali těm loutkám. V čem jsme se ale rozhodně omezit nechtěli, je záměr podpořit myšlenku písně, že mejdan smrtí nekončí, že se nám – a předpokládám i našim fanouškům – chce pořád tančit a pít a žít jako dřív,“ doplňuje Jiří Macháček.

Na dvojalbu jinak najdeme písně, které si – dle Macháčkových slov – své místo na výsluní populární hudby už prokazatelně vydobyly. „Ale taky ty, kterým se to prokazatelně dosud nepodařilo, protože k tomu buď nedostaly šanci, nebo k tomu opravdu neměly předpoklady, ale rozhodně by bez nich nebylo těch hitů,“ uzavírá frontman Mig 21. (kul)