„Na Votvírák se těšíme moc. Hráli jsme tam už vloni díky našemu vítězství v soutěži kapel do 19 let Škola rocku. Je to jeden z největších festivalů, na kterém jsme dosud hráli, takže doufáme, že nás poznají zase noví posluchači,“ řekla zpěvačka a skladatelka Andrea Bělíková.

Přestože jde o poměrně mladou kapelu, rozhodla se nahrávat písničky starým způsobem a jako nosič zvolili vinyl, i když je to v několika ohledech pracnější.

„Složité to určitě je, třeba i pro studio, ono udržovat v chodu analog, kdy součástky jsou v dnešní době neskutečně drahé a některé se dají sehnat třeba jen v Japonsku, není žádná legrace. Ale analog má nesporné výhody. Líbí se nám měkčí a příjemnější zvuk, který je prostě přirozený. Vše zní tak, jak to skutečně nahrajete. Pro kapelu je to náročné, protože musíme vše dobře zahrát, nic nejde v počítači upravovat, dolaďovat a kopírovat. Ale vyplatí se to, protože výsledek stojí za to,“ vysvětlila Andrea Bělíková.

Samozřejmě stejně jako ostatní mladí lidé používají i moderní technologie včetně sociálních sítí. O Facebooku například napsali písničku.

„K moderním technologiím máme velmi kladný vztah, asi jako všichni. Pouze co se týče hudby, tak upřednostňujeme ty analogové, protože jsou poctivější a zvukově pro nás zajímavější. I doma máme například gramofon, na kterém si pouštíme desky, a je to prostě nádhera. Naše první dvě desky jsme taky nahrávali analogově, ale pak jsme je zdigitalizovali a vydali na CD a oproti původnímu záznamu ze studia to pro nás bylo vždy trochu zklamání,“ vysvětlila frontmanka Nautiky, která je autorkou většiny tvorby kapely.