Tata Bojs s koncertním konceptem OnLive fanouškům vynahradí zrušený tradiční koncert v pražském Divadle v Celetné, jehož výdělek bude věnován Nadačnímu fondu Šestý smysl. Příznivci kapely z pražské Hanspaulky si mohou virtuální koncert, který se uskuteční stejně jako původně plánované vystoupení 13. května, užít bez ohledu na to, zda měli na původní koncert zakoupené vstupenky.

Richard Müller
Mirai a Richard Müller vystoupí na Morava Park Festu v Blansku. Ale až za rok

"Společně s agenturou Brainz Studios a společností AV Media jsme proto vymysleli takový formát, který se bude co nejvěrněji podobat reálnému koncertu a umožní s diváky navázat kontakt a vzít je co nejvíce do hry, aby i my jsme měli pocit živého koncertu," uvedl frontman Tata Bojs Milan Cais.

Při onlive přenosu vystoupení Tata Bojs bude mít divák, na rozdíl od běžných streamů, možnost interaktivity v prostoru divadla i v komunikaci s kapelou. Podobně jako v předchozích letech bude veškerý výtěžek z původně prodaných vstupenek a příspěvků zaslaných během koncertu darován Nadačnímu fondu Šestý smysl, který pomáhá zejména rodinám s handicapovanými dětmi, dětem z dětských domovů, v pěstounských rodinách nebo organizacím pečujícím o postižené.

Punk ani koronáč nezastaví

Punkový Visaci zámek chystá live stream pod názvem Punk ani koronáč nezastaví! 16. května. "Kvůli koronáči bylo zrušené naše turné s kapelou E!E, proto jsme se rozhodli, že uděláme první livestreamový koncert v naší historii," sdělil zpěvák, skladatel a textař Jan Haubert. "Mělo by to vypadat jako koncert se vším všudy se světly a aparaturou, ale bez lidí," dodal.

Slza - Petr Lexa a Lukáš Bundil
Zpěvák Petr Lexa o novince Slzy: S třetím albem jsem se konečně našel

V březnu vydal Visací zámek album Anarchie a total chaos. Nikdy nehrané skladby jako Na úřadě, Zlověstně palmy šumí nebo Polednice zazní na živo poprvé. "Zvláště z Polednice mám velkou radost. Nečekal jsem, že se do tříminutové kompozice podaří vměstnat baladu z mé milované Kytice. A ono to šlo jako po másle," podotkl Haubert.

Mimo novinkových pecek uslyší příznivci i osvědčené hity jako Traktor, Známka punku, Cigára a další.