Téhož dne se v Hudebním divadle Karlín uskuteční exkluzivní koncert, který bude ryze Svobodovou poctou.

HVĚZDA VŠUDE, KAM SE PODÍVÁŠ

Večer bude podle uměleckého šéfa karlínského divadla Pavla Poláka rozdělen do tří tematických bloků Filmy a seriály (zazní hudba ze Tří oříšků pro Popelku, Noci na Karlštejně, Návštěvníků, Létajícího Čestmíra a Dobrodružství kriminalistiky), Muzikály (Dracula, Monte Cristo, Golem) a Mladí a neklidní. Vyvrcholením bude blok písní Karla Gotta, pro něhož tak půjde o jediné vystoupení v dohledné době, které přislíbil.

Z dalších účinkujících svou účast potvrdili Lucie Bílá, Eva Pilarová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David, Daniel Hůlka, Jiří Korn, Václav Neckář, Josef Vojtek, Martina Bárta, Ilona Csáková, Petra Janů či Leona Machálková.

LÁSKA SKRZE HUDBU

Moderování se ujme Libor Bouček. Celé hudební nastudování bude mít na starosti Martin Kumžák, tanečníky povede choreografka Petra Parvoničová.

Na koncert upozorňuje obraz, který je dílem Joea Muczky jr. „Je namalovaný v jasných a zářivých barvách, které evokují pozitivní emoce. Stejně jako v nás skladby Karla Svobody vzbuzují pocit štěstí, radosti a eurofie. Skrze jeho hudbu se šíří mezi lidmi láska, klid a pozitivní energie, což je důkazem, že jeho hvězda stále září.

Znázorněný klavír, houslový klíč a noty reprezentují jeho tvorbu, která vykazuje obrovskou píli a disciplínu. Bez ní by jeho skladby nemohly vzniknout,“ říká Muczka jr. Na počest Karla Svobody, který ze světa odešel dobrovolně v lednu roku 2007, přenesl na obraz i úryvek z notového záznamu jeho nejslavnější skladby Lady Carneval.

Vstupenky na koncert, který ve dvou hodinách nabídne to nejlepší ze skladatelovy tvorby, jsou zatím k mání v Hudebním divadle Karlín. Následně je bude možné zakoupit v běžné distribuci.