Nejúspěšnější český interpret posledních dekád zemřel loni 1. října. Přestože se bezprostředně po úmrtí spekulovalo o několika místech, která by mohla nést Gottovo jméno, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. Nejreálněji zatím vypadá možnost pojmenovat po zpěvákovi hlavní bulvár v nově budované čtvrti Smíchov City. Ta bude stát nedaleko zpěvákovy vily na Bertramce.

Karel Gott
Karel. První záběry z filmu o Gottovi jsou tu, v den jeho narození

Poctu Gottovi vzdají kolegové z umělecké branže. Na podzim přijde do kin celovečerní dokumentární film Karel, natočený režisérkou Olgou Malířovou Špátovou v posledním období Gottova života. Rovněž na podzimní trh je určena zpěvákova nová autobiografie. Agentura Karel Gott Agency v současnosti pracuje na její vizuální podobě.

Na 15. a 16. prosince 2020 jsou naplánovány dva velké koncerty v pražské O2 Areně. Nesou název Pocta Karlu Gottovi a za doprovodu Bandu Pavla Větrovce na nich zazpívají Mistrovy písničky největší hvězdy české i slovenské populární hudby.

Proti spekulacím, které se objevily na internetu, ale Gottovy nedožité narozeniny vynechají politici.

„Výročí narození Karla Gotta si připomenu vzpomínkou na něj a tím, že si pustím některé jeho písně, které jsem měl rád. Osobní účast u hrobu Mistra ale neplánuji. Tam bude jistě dost jeho fanoušků a rodina, kteří nebudou v takový den na politika zvědaví,“ řekl Deníku premiér Andrej Babiš.

Riley Keoughová, Priscilla Presleyová, Lisa Marie Presleyová, Benjamin Keough
Jediný vnuk Elvise Presleyho zemřel. Zřejmě spáchal sebevraždu