"Doufám, že naše setkání zanechá dojem, že by se dalo očekávat, že na ty příští polokulatiny se tu zase uvidíme, ale ještě lepší na příští kulatiny. Nechci to přehánět, ale kdyby to vyšlo, byl bych rád," řekl Českým novinám Gott.

Zpěvák je podle svých slov pyšný na označení legenda. "Jsem pyšný, že jsem něco udělal, co potěšilo lidi. To je jednak moje zpívání, jednak moje malování, které jsem chtěl dělat jako hlavní. Zpívat jsem se rozhodl, až když mi nevyšla akademie," dodal zpěvák.

Mince, která nese na líci Gottův portrét a na rubu má Lady Carneval, bude k dostání již v prosinci a v lednu. Zlatých medailí o hmotnosti poloviny troyské unce (15,56 gramu) razí mincovna 500, a stříbrných medailí o dvojnásobné hmotnosti bude tisíc. "Prvních 80 zákazníků, kteří si zarezervují celou zlatou sadu, získá jistotu dodávky první medaile ještě do Vánoc a stejnou číselnou řadu na všech třech medailích," řekl Aleš Brix z představenstva České mincovny. Celá sada tří zlatých medailí přijde na bezmála 100 tisíc korun.

Autorem této medaile je Petr Horák. Další medali s motivem Karla Gotta jako malíře vytvořila Mária Filová a k dispozici bude v březnu příštího roku. Gotta jako fenomén zobrazil mladý nadějný medailér Asamat Baltaev. Ke koupi bude v červnu.