„V tuzemském vydavatelském hudebním oboru patří Karlu Gottovi navždy zcela mimořádné postavení. Zájem o jeho nahrávky stále trvá, což dosvědčují i čísla dvou prodaných kompletů, které vyšly k jeho osmdesátinám (oslavil je loni 14. července). Po celý rok se drží na špičce žebříčku nejprodávanějších alb,“ sděluje zástupce vydavatelství Supraphon Vladan Drvota.

Lidé přicházeli ke hrobu zpěváka Karla Gotta den před jeho výročím narození na pražský hřbitov Malvazinky.
K hrobu Karla Gotta opět míří fanoušci. Babiš na mistra vzpomene písněmi

Karel GottZdroj: DeníkKonkrétně kompletu s názvem 80/80 Největší hity 1964–2019, který vyšel na 4CD, se prodalo padesát tisíc kusů, což Supraphon považuje za obrovský úspěch. Další unikátní kolekci zahrnující na 15 CD tři stovky písní z let 1962-2019 si koupilo čtrnáct tisíc fanoušků.I tento údaj je podle Drvoty úctyhodný – zvláště v současné době, kdy se desky či CD obecně méně kupují.4

Ani na jednom z obou titulů nechybí Gottův poslední velký hit Srdce nehasnou, který pro něj a jeho dceru Charlotte Ellu složil Richard Krajčo. „Řekněme si upřímně, že bez přízně publika by to nešlo. Vlastně všechno, čemu se celoživotně věnuji, dělám pro své posluchače a diváky. Kdybych z jejich strany doslova fyzicky necítil – a to více než pětapadesát let – příznivou odezvu, nemohl bych svou práci už dávno dělat. Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohl zpívat a nahrávat desky do osmdesáti let,“ pravil Karel Gott u příležitosti vydání obou narozeninových kompletů.

Soundtrack s výpravným bookletem 

Nyní se Supraphon chystá uvést na trh soundtrack s výpravným bookletem k dokumentárnímu snímku Karel, který natočila o největší české pěvecké legendě režisérka Olga Malířová Špátová. Na hudebních pultech se objeví souběžně s filmovou premiérou, tedy 15. října. Posluchači si jej budou moci pořídit na 2CD, k mání bude ale samozřejmě i digitálně.

Karel Gott
Karel. První záběry z filmu o Gottovi jsou tu, v den jeho narození

„Nahrávky Karla Gotta patří do zlatého fondu našeho vydavatelství, kde na spolupráci s ním stále vděčně vzpomínáme, neboť to byl nejen úžasný zpěvák, ale i skvělý člověk a velký profesionál. Vždy, když jsme ho u nás mohli přivítat, s ním byla i velká zábava, měl okouzlující smysl pro humor,“ doplňuje Vladan Drvota. 

Zdroj: DeníkFenomén Karel Gott
Speciál Týdeníku Květy

Exkluzivní autorizovaná kronika v aktualizovaném vydání.

Unikátní fotografie, rozhovory, příběhy písní, vzpomínky nejbližších, zážitky z cest od Las Vegas po Nový Zéland i nezapomenutelné historky kamarádů.

Speciál nabízí na 150 stranách zajímavosti ze života a kariéry této výjimečné osobnosti.

V prodeji na stáncích: od 24. 9. do 10. 11. 2020