Dříve než spatří světlo světa široce propagovaná autobiografie, kterou zpěvák Karel Gott dokončil vloni před svou smrtí, mohou jeho příznivci objevovat, co všechno už o něm bylo napsáno.

Karel Gott na Bratislavské lyře v roce 1969.
Lady Karneval, scénky i filmy. Na Karla Gotta zavzpomínají i v éteru

Vdova Ivana Gottová se rozhodla posunout vydání nové knihy na rok 2021. Jako důvod udává, že se našla řada kreseb, poznámek, snímků i dokumentů z Mistrových dětských let, jež by v publikaci neměly chybět.

Karel GottZdroj: Deník

Nezbývá tedy než čekat nejlépe se staršími knížkami o Karlu Gottovi v rukou. Ty zásadní jsou dvě. První má titul Říkám to písní a vznikla roku 1968, v době zpěvákova strmého vzestupu k mezinárodní slávě.

Najdeme v ní zážitky z Gottova ojedinělého angažmá v Las Vegas, ale i popis jeho úspěchů v Cannes, Montrealu či Moskvě. Útlý, leč čtivý paperback s Karlem sepsal jeho dvorní textař Jiří Štaidl. Vyprávění doprovázela spousta unikátních fotografií.

Druhou, o hodně podivnější autobiografickou knihu vydal Gott pár let po padesátce, v roce 1992. Šlo o rozhovor na lodi, který s ním vedl tehdejší autor časopisu Reflex Rostislav Sarvaš. Gott si ho vybral, protože „se ptal jinak“. Důležitější je však to, jak zpěvák odpovídal.

Celovečerní dokument Karel vstupuje do kin.
Film Karel jde zpěvákovi po srsti. Gott dostal důstojný rodinný medailon

Sdělil zde své velice nekonvenční názory na uspořádání světa, hry tajných služeb, mafii, ale také na ženy, erotiku, církev a víru. Pikantní bestseller se příznačně jmenoval Jak to vidí Gott.

Zdroj: DeníkFenomén Karel Gott
Speciál Týdeníku Květy

Exkluzivní autorizovaná kronika v aktualizovaném vydání.

Unikátní fotografie, rozhovory, příběhy písní, vzpomínky nejbližších, zážitky z cest od Las Vegas po Nový Zéland i nezapomenutelné historky kamarádů.

Speciál nabízí na 150 stranách zajímavosti ze života a kariéry této výjimečné osobnosti.

V prodeji na stáncích: od 24. 9. do 10. 11. 2020