„Kategorii šlágr máme vůbec poprvé, zahrnuje mladší interprety a skupiny, jako jsou Akropola, Insieme Italiano, Milan Iván, Sylvia Klimentová či němečtí Stimmen der Berge," upozorňuje majitel Šlágr TV Karel Peterka, podle něhož se v každé kategorii uchází o přízeň dvanáct soutěžících. „Vybírat je tedy opravdu z čeho. Musím říct, že třetí ročník ankety jsme vyhlásili proto, že dva předešlé byly velmi úspěšné. Kdybychom to vzali na body, za první místo se pohybujeme někde kolem 200 000 bodů, což je víc, než v součtu lidé posílají do Zlatého slavíka. Šlágr TV je, zaplať pánbůh, poslouchaná stanice, ať se to někomu líbí, nebo ne. V současné době je dokonce na vzestupu."

Podle jakého klíče jste zvolili tu kterou „dvanáctku" soutěžících?

Rozhodli o nich čeští, moravští a slovenští diváci tím, že si je objednávali. Je to tedy spravedlivé, protože ti diváci museli dát za nominované skupiny či interprety nějaké peníze, aby je měli doma.

Dá se říct, ve které z devíti kategorií hlasují nejvíce?

Vždycky byla nejúspěšnější kategorie pop zábava, v níž jsou hvězdy typu Duo Jamaha. Je to skupina, která před pár dny dostala v Berlíně v rámci udílení prestižních cen Smago Award, což jsou takoví Oscaři německé hudby, ocenění za hit Tanz mit mir heut Nacht! V Německu s ním vyhráli velké hitparády, úspěch s ním ale mají také ve Skandinávii nebo Beneluxu. Dá se tedy říct, že Duo Jamaha zbořilo hranice, samozřejmě je populární doma i na Slovensku. Další oblíbená kategorie jsou harmoniky, kde nabírají hlasy Veselá trojka nebo Kysucký prameň. Sám jsem nejvíc zvědav, co se stane právě v nové kategorii šlágru, do níž se dostaly velké hvězdy, jako například oblíbený německý zpěvák Tom Mandl či Ĺudovít Kašuba.

Máte pro třetí ročník ankety nějakou další novinku?

Máme, předávání cen budeme tentokrát točit v hale Gong ve Vítkovicích, a to 17. února v 17 hodin. Šlágr TV pak záznam odvysílá 1. března ve 20.15 hodin. Nově budeme vyhlašovat i osobnost roku, předáme zlaté desky, vzpomeneme také na ty, kteří nás letos opustili.

Můžeme pro jistotu zopakovat pravidla hlasování?

Ano, byl bych rád, kdyby čtenáři regionálního Deníku zaškrtli u každé kategorie tři místa. Tomu, kdo je pro ně jednička, dají jedničku, kdo je dvojka, dostane dvojku a trojku označí trojkou. Je to jednoduché… A my už si to potom všechno spočítáme. Pak je samozřejmě třeba dobře vyplnit kupony, protože z nich úplně spravedlivě vylosujeme pět čtenářů v každém kraji, které bohatě odměníme.

Předávání oněch „Oscarů" německé hudby jste se také účastnil, Šlágr TV jej získala jako první zahraniční stanice za přínos volksmusik. Užil jste si ceremoniál?

Poprvé jsem si uvědomil, jak nás v Německu berou, jaký tam má Šlágr TV zvuk. Všichni lidé a televizní štáby se k nám chovali, jako že jsme „někdo", na což samozřejmě nejsme doma zvyklí. Oni vědí, že se o něco snažíme, a touto cenou nás chtěli povzbudit, protože před třiceti lety zažívali totéž, co my tady – mám tím na mysli koukání se skrz prsty a přehlížení naší staničky. Šlágru se povedlo, že když dnes zavoláme německým hvězdám, tak k nám přijedou, protože už prostě budou vědět, že máme punc televize, do které se jezdí. A to je asi to významné.

Prý by vám cenu mohl závidět i Karel Gott…

Myslím, že nemusel, Karel Gott je už dávno v Německu za velkou star. Je v srdcích diváků a posluchačů a to je daleko víc než jedna taková cena. Ale říkám si, že třeba zaznamenal, že jsme ji dostali, a jistě ví, co pro nás znamená.