Manažer Mistra si ji s brněnskou kapelou Atlantis před lety vybral jako předkapelu na svoje turné. „Poprvé jsme se potkali na konci sedmdesátých let. Byla jsem velmi příjemně překvapená, že si nás vybrali,“ říká Ulrychvá.

Už z tehdejší spolupráce si Karla Gotta pamatuje jako velmi příjemného člověka. „Byl opravdu i skromný člověk,“ uvádí zpěvačka.

Ladislav Dostál kdysi namaloval obraz pro Karla Gotta. Nedávno od něj dostal kopii s věnováním.
Pozval mě k sobě domů, vzpomíná kunštátský učitel na životní zážitek s Gottem

Když Ulrychová přemýšlí nad tím, čím Zlatý slavík dokázal oslovit tolik generací posluchačů, nenapadá ji jednoznačná odpověď. „K úspěchu je vždy třeba štěstí, potkat správné lidi nebo mít zázemí v rodině. Karel Gott byl ale fenomén, který měl ještě něco navíc,“ vysvětluje.

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta
Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jdete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?
Zašlete nám vaše snímky na e-mailovou adresu webeditori.jm@denik.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.

Brněnská zpěvačka zažila také vystoupení Mistra v Německu. „V Michově byl opravdu velká hvězda. Mám na to hezké vzpomínky,“ dodala. Obdivovala hlavně jeho spolupráci s Waldemarem Matuškou.

Že byl člověk, který měl i velký smysl pro humor, dokládá i jedna ze vzpomínek. „Karel, přesto že byl hlavní hvězda, jel společně s námi na koncert. Na náměstí pak stáhl okénko auta a zeptal se krásné slečny: Kde se koná koncert Karla Gotta? Všechny nás tehdy pobavil,“ popisuje.

Brno 9.3.2019 - koncert Karla Gotta v brněnské DRFG aréně
Dokázal si udělat sám ze sebe srandu, říká o Gottovi Zonyga

Zprávu o úmrtí Mistra uslyšela poprvé v rádiu. „Hned jsem myslela na jeho rodinu, děti a pomodlila se za ně. Vím, že rodina pro něj byla hodně důležitá,“ dodává Ulrychová.