„Chci si užít bytí s lidmi, co tam budou. Je to jedna z mála akcí, kde nemám pocit, že bych se musel něčemu násilně přizpůsobovat, není to takové divadlo, které jsem prožil třeba na Slavících. Mám rád, že se Žebřík drží muziky," těší se Tomáš Klus.

Legendární Miro Žbirka, který pro své vystoupení připravil speciální best of zase všem, kteří přijdou, vzkazuje: „Nezůstane jen u notoricky známých šlágrů, máme novou písničku k filmu Fair Play. Ta na Žebříku zazní ve své premiéře."

Z právě probíhajícího turné si do Plzně odskočí UDG, aby svým koncertem celý večer završili: „My si užíváme každý ročník bez ohledu na to, jestli bodujeme jako kapela, nebo ne. Je tam fantastická atmosféra a potkáme spoustu známých, které jsme dlouho neviděli."

To je několik vzkazů od muzikantů, kteří večer vystoupí. Dále na show moderovanou Tomášem Hanákem a Bárou Polákovou vystoupí Vladimir 518 & Idiot live band s Matějem Ruppertem a Romanem Holým a A Banquet. Další muzikanti se přijedou pobavit a zjistit, zda některou z nominací nepromění na základě hlasování hudebních fanoušků v ocenění.

Zbylé vstupenky na Žebřík se prodávají na www.ticketstream.cz a www.plzenskavstupenka.cz. V sobotu budou vstupenky v prodeji na Plzeňské vstupence, v Infocentru na nám. Republiky a Měšťanské besedě do 12 hod. a na portálu Ticketstream. Poslední série vstupenek bude k prodeji před fakultou umění a designu od 16 hodin. 

(haj)