Na desce pokračuje ve spolupráci s fenomenálním baskytaristou Richardem Scheuflerem z Ústí, který hrál už v Kocábově kapele Pražský výběr 2.

„Tu desku považuju za jeden z hudebních vrcholů svého období stylové syntézy, které se dá říkat třeba abstract rock. Album je vyjádřením mé rozervané skladatelské duše, která míří od jazzu k funku, od rocku až k punku a od techna zpět ke klasické hudbě, kterou jsem vystudoval."

Do svého studia přizval vynikající hudebníky (Glenn Proudfoot, Klaudius Kryšpín, František Kop, Miroslav Hloucal, Jan Jakubec, Richard Scheufler, Petr Kukovič) a zpěváky či rappery (Natalie Kocab, Matěj Ruppert, Vladimír 518, Radek Banga). Svoji první nahrávku má na albu také nejmladší Kocábův syn David a svérázné role se v jedné písni ujal jeho prvorozený syn Michael.

Rockový Pražský výběr pokřtí legendární nahrávky v 02 areně

Unikátní koncert eR Last or Forever odehraje kapela 7. prosince v Praze s řadou hostů. Doufejme, že zde vznikne také záznam pro unikátní DVD

Kolik nás asi je, pamětníků, kteří si užili koncert Pražského výběru na zimním stadionu v Teplicích někdy v roce 1983 či 1984? Hráli v sestavě Michal Pavlíček (kytara), Michael Kocáb (klávesy), Jiří Hrubeš (bicí), Jiří Tomek (bonga) a jestli se nepletu, ještě Ondřej Soukup na baskytaru. Ale dost možná, že ho už vystřídal „hýkavý" Vilém Čok. Je to tak dávno…

V té době byl ještě Pražský výběr „zakázaný", neměl to v Čechách s koncerty snadné. Od té doby se jako lavina přehnal českou kotlinou několikrát, ještě za bolševiků hrál i v Děčíně a po revoluci pak i v Ústí. Ale tak velký koncert, jaký nyní chystá, ještě nikdy nenabídl.

„Právě Pražský výběr finišuje s přípravami na hudebně a technicky největší a nejsložitější projekt v historii kapely a české hudební scény vůbec. Koncert eR Last or Forever 7. prosince v O2 areně v Praze se blíží!

Legendární skupina Pražský výběr vystoupí s Českým národním symfonickým orchestrem pod vedením dirigenta Metropolitní opery v New Yorku Stevena Mercuria, který v minulosti řídil i koncerty Stinga či Pavarottiho. Vedle 120 hudebníků vystoupí další hosté: David Koller, Vojtěch Dyk, Monkey Business s Matějem Ruppertem, Gabriela Beňačková, Iva Pazderková a DJ Roxtar. Samotná skupina vystoupí i se svými bývalými členy Jiřím Tomkem a Ondřejem Soukupem. Choreografii večera připravil Yemi AD. O obří scénu, vč. čtyřicetimetrového pohyblivého kolosu přímo nad ní, a další efektové prvky se postaral přední český architekt a pódiový designér Martin Hruška," uvedla Marcela Kočandrlová z firmy Warner Music, která nyní vydává 2CD „Na Václavským Václaváku" s unikátními koncertními snímky Výběru z let 1980 1982.

„Tak komplikovaná akce pro nás znamenala rok a půl příprav, vrcholné nasazení, tisíce mailů a telefonátů, desítky schůzek, neuvěřitelné množství odpracovaných hodin. Věřím, že vše klapne na 100 % a diváci si přijdou na své," říká Michael Kocáb.

Pražský výběr založil Michael Kocáb v roce 1976. Kapela zpočátku hrála jazz rock, od začátku 80. let byla jednou z nejvýznamnějších skupin tzv. nové vlny. V letech 1982 1986 ji socialistický režim zakázal. Pražský výběr natočil kultovní LP Straka v hrsti, které se "samizdatově" rozšířilo po Česku. Na kontě má řadu vyprodaných sportovních hal, zahraniční koncerty i celovečerní autobiografický film Pražákům je hej. Na koncertě Adieu CA k ukončení okupace ČSSR sovětskou armádou hostoval Frank Zappa, hráli na Floridě pro kubánské uprchlíky. Koncertní turné 2012 vidělo přes 100 000 fanoušků.