Minulé úterý – 10. března uplynulo 20 let od chvíle, co Tučný stanul „tam u nebeských bran". Legenda české country zemřela ve věku 48 let. „Jeho písničky doslova zlidověly. Spolehlivě na ně dojde u každého táboráku, stále znějí v rozhlasovém éteru, vycházejí na kompaktních discích a dokonce je najdeme i ve školních učebnicích," uvedla Selingerová.

Během své kariéry prošel Tučný skupinami Rangers, Rivals, Greenhorns, Fešáci či Tučňáci a na trůn české country jej pasovaly hity jako Poslední kovboj, Pověste ho vejš, Báječná ženská, Všichni jsou už v Mexiku nebo Snídaně v trávě. „Country je vše, co mám rád," tvrdil muž, který byl nekorunovaným králem této hudební odnože v Česku.

Narodil se 11. ledna 1947 v Praze a odmalička se věnoval hudbě. Chodil do lidové školy umění, zpíval ve sboru, hrál na klavír a na kytaru. Vyučil se prodavačem, ale prošel i mnoha jinými profesemi – dělal pošťáka, skladníka, prodával vánoční kapry. Hlavně ale začal zpívat country.

V posledních letech před smrtí se stal hostem českobudějovické kapely Weekend a uváděl rovněž písničkové pořady v tamním rozhlasovém studiu. V březnu 1995 podlehl dlouhé nemoci a byl pohřben v Hošticích na Strakonicku, kam jezdil na chalupu.