Celá akce byla pilotním projektem rozvolňování kultury a její organizaci zaštiťuje Asociace promotérů a producentů v oblasti kultury (APPOK). Na koncertě vystoupili Pavel Šporcl, skupina Chinaski a další hosté.

Za dodržovaní protiepidemických opatření se mohlo pobavit 2000 diváků v sektorech na sezení, původně měly být i na stání.

Zdroj: Deník/Michal Bílek

Diváci museli při vstupu buď dodat doklad o tom, že jsou déle jak 14 dní po ukončeném očkování, nebo maximálně 72 hodin starý negativní výsledek PCR případně maximálně 48 hodin starý antigenní test udělaný profesionální laboratoří nebo písemné potvrzení lékaře, že maximálně před 90 dny od data koncertu prodělali covid-19.

Chodit ven za kuturou je normální

„Pořadatelé si vyhrazují právo na místě provést namátkový antigenní test jakéhokoli návštěvníka v případě pochybností o jeho zdravotním stavu," informovali předem.

„Po vřele přijaté venkovní výstavě 30 let svobodné kultury, kterou pořádáme v ulici Na Příkopě, jsme se dohodli s ostatními subjekty kulturní scény na tom, že je na čase uspořádat akci, která odblokuje kulturní život v České republice. Společně s Chinaski, Pavlem Šporclem a ostatními chceme ukázat, že je normální chodit ven za kulturou, a že si ji v létě budeme moci bezpečně užít. Věřím, že díky této události budeme moci zase začít normálně pracovat a plánovat akce tak jak jsme byli my i naši fanoušci zvyklí,“ řekla Romana Jedličková zakládající členka APPOK.

„Část vstupenek na koncert jsme se rozhodli věnovat lidem z první linie, to je zdravotníkům, záchranářům, hasičům, prodavačům a dalším profesím, kterým tím chceme poděkovat za jejich nasazení v době pandemického stavu. Chceme ukázat lidem i vládě, že kultura je bezpečná a Česká republika je připravená zahájit kulturní akce tak, jak to sledujeme i v zahraničí,“ uvedl Viliam Ďuriš, šéf společnosti JVS GROUP, která je jedním z hlavních investorů celé akce.