Předchozí
1 z 10
Další

Zdroj: Deník/Michal Bílek

Marika Gombitová

O2 arena, Praha, 16. a 30. 1.

Slovenská zpěvačka Marika Gombitová vystoupí se svým speciálním koncertním projektem v České republice, a hned dvakrát. Pro mnohé její posluchače to bude zázrak, který se stane skutečností. Do Prahy míří interpretka po veleúspěšném koncertu na Slovensku, který před Vánocemi odehrála a odzpívala před vyprodanou sportovní halou v Bratislavě. Nekonečný aplaus se z této bratislavské haly myšlenkově a emočně přenesl i mezi české publikum.

Vše se připravuje s obrovskou citlivostí i důkladností charakteristickou pro Mariku, což dokazuje například volba dvou exkluzivních koncertů nikoliv hned dva dny po sobě, ale s dvoutýdenní pauzou. Zejména třeba proto, aby se termínově dostalo na všechny diváky. Stejná pozornost je věnována i samotné podobě koncertů, které se odehrají na velkolepé scéně s hvězdnými hosty. A hlavně programu, který ukáže co nejvíce z velkého množství legendárních hitů, jež potěšily celé generace.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

KORNCERT 2

O2 arena, Praha, 10. 2.

Na obrovský úspěch jedinečné koncertní tour roku 2023 velkolepého elegána Jiřího Korna naváže KORNCERT 2. Na více než dvaceti zastávkách po celém Česku, včetně červnového koncertu v O2 areně, ohromil loni umělec fanoušky úžasným pěveckým a tanečním výkonem, svou vášní, energií a originalitou.

KORNCERT 2 se uskuteční 10. února v pražské O2 areně a posluchači se mohou opět těšit na unikátní program plný grandiózní scénografie, skvělých tanečníků a nestárnoucích hitů Jiřího Korna. To vše v originálním propojení s velkoplošnou projekcí.

Zdroj: Youtube

Martin Gore a Dave GahanZdroj: se svolením Live Nation

Depeche Mode

O2 arena, Praha, 22. a 24. 2.

Loni kapela Depeche Mode představila fanouškům svou doposud největší show k desce Memento Mori na pražském letišti Letňany. Letos do Prahy zavítá zase, tentokrát ve dvou termínech – 22. a 24. února. Její Memento Mori Tour zaznamenala velký ohlas. „Depešáci“ s ní zavítali na stadiony i do arén v Evropě, Mexiku, Kanadě a USA. Časopis Rolling Stone ji označil za „ohromující oslavu života a hudby“.

Skupina, která prodala více než sto milionů desek a hrála pro více než 35 milionů fanoušků po celém světě, zůstává stále se rozvíjející a výjimečně vlivnou hudební silou. Pro české publikum vždy hodně znamenala. Nejen proto, že ovlivnila místní módu konce osmdesátých let, ale také z důvodu, že jako jedna z mála západních formací vystoupila v Praze ještě před pádem železné opony.

Zdroj: Youtube

Zdroj: se svolením Live Nation

Jason Derulo

O2 arena, Praha, 24. 3.

Od začátku své sólové kariéry v roce 2009 Jason Derulo zaznamenal více než 18 miliard zhlédnutí na streamech po celém světě a na sociálních sítích ho sleduje více než 117 milionů fanoušků. Zpěvák nyní pracuje na svém očekávaném pátém albu. Některé už dříve odtajněné hity z chystané novinky dosáhly více než 500 milionů zhlédnutí. Například skladba Acapulco – a její oficiální remix od BTS – se dostala na první místo v žebříčku Billboard Hot 100 a také na vrcholy hitparád v dalších 16 zemích po celém světě.

Derulo je skutečně mnohostranný tvůrce, prosadil se také jako herec a podnikatel. Patří též mezi největší hvězdy TikToku. V současné době je čtvrtým nejsledovanějším mužem na této platformě. Na jeho návštěvu a písně, které nadchly i diváky Super Bowlu, se nyní mohou těšit i čeští příznivci.

Zdroj: Youtube

Skupina RammsteinZdroj: se svolením Live Nation

Rammstein

Letňany, Praha, 11. a 12. 5.

Rammstein vyrazí opět na turné po evropských stadionech. Po loňském vyprodaném turné se německá kapela kolem frontmana Tilla Lindemanna i letos opět postará o to, aby se pódia otřásala v základech. Právě v době třicátého výročí skupiny budou Rammstein od května do července koncertovat po celé Evropě. V Německu jsou naplánovány čtyři koncerty - po dvou v Drážďanech a Gelsenkirchenu. V Praze se kapela se svou Europe Stadium Tour 2024 zastaví 11. a 12. května na pražském letišti v Letňanech.

Rammstein jsou jednou z nejúspěšnějších německých formací vůbec, přičemž asi největší popularitu a nové fanoušky získávají svými provokativními klipy a pompézní koncertní show, ve které nechybí skvělé pyrotechnické efekty.

OBRAZEM: Rammstein v Praze

Zdroj: Deník/Klára Cvrčková

Alice Cooper

Pardubice, Enteria Arena, 17. 6.

Legendární rockový hudebník Alice Cooper, který loni ohromil fanoušky svým úchvatným vystoupením se skupinou Hollywood Vampires v Brně, se chystá znovu zavítat do České republiky. Letos přivítá své fanoušky v pardubické Enteria Areně.

Alice Cooper, pravým jménem Vincent Damon Furnier, je známý svými provokativními vystoupeními a jedinečnými scénickými triky, které z něj udělaly ikonu rockové hudby. Jeho kariéra začala v šedesátých letech a během následujících desetiletí představil světu řadu hitů, jako jsou School's Out, Poison nebo No More Mr. Nice Guy. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost vidět živou legendu na vlastní oči a zažít atmosféru, kterou dokáže vykouzlit pouze Alice Cooper.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Deník/Vladimír Šťastný

Rod Stewart

O2 arena, Praha, 3. 7.

Rod Stewart je jedním z nejprodávanějších umělců v historii hudebních nahrávek. Podle odhadů se po celém světě prodalo 250 milionů desek a singlů. Proslavil se mnoha hity, například Maggie May, Da Ya Think I'm Sexy, Baby Jane, The First Cut Is The Deepest, I Don't Want To Talk About It, Tonight's The Night, You Are In My Heart, Hot Legs, Forever Young a Sailing. Rod Stewart baví své fanoušky už pět desetiletí.

Jeho charakteristický hlas, styl a autorství písní přesáhly všechny žánry populární hudby. Získal nespočet nejvyšších ocenění v oboru. V roce 2016 se oficiálně stal Sirem Rodem Stewartem poté, co byl v Buckinghamském paláci pasován na rytíře za své zásluhy v oblasti hudby a charity.

Do Prahy přiveze 3. července své turné Global Hits. „Jsem upřímně nadšený, že se vrátím a vystoupím pro své skvělé přátele v Praze, kde předvedu své největší hity. A samozřejmě nebude chybět ani spousta napínavých překvapení,“ uvedl umělec.

Zdroj: Youtube

Zdroj: ČTK

Ed Sheeran

Park 360, Hradec Králové, 27. a 28. 7.

Jedna z největších světových hvězd, britský zpěvák Ed Sheeran, se po pěti letech vrátí do České republiky. Své fanoušky potěší hity jako Shape Of You, Thinking Out Loud nebo Perfect, které mají na YouTube dohromady 13,2 miliardy zhlédnutí. Jako speciální host vystoupí britský písničkář Calum Scott.

Sheeranovo Mathematics Tour navazuje na americké turné, na kterém vytvořil několik rekordů v návštěvnosti. Jeho tuzemská zastávka se uskuteční v Hradci Králové v multifunkčním Parku 360 v rámci série Rock for People Concerts. Součástí vstupenky na koncert bude Fan Zóna Parku 360, která se bude nacházet v bezprostřední blízkosti. Zde bude probíhat doprovodný program, řada aktivit včetně občerstvení už od dopoledních hodin.

Zdroj: Youtube

Ján Baláž a Jožo RážZdroj: Deník/Radek Cihla

Elán

O2 arena, Praha, 20. a 21. 9.

Stačilo dva a půl měsíce a jedna z nejpopulárnějších československých hudebních skupin Elán vyprodala loni dvě největší haly v bývalém Československu. Kapela kolem frontmana Joža Ráže se však z úspěchu příliš neradovala, protože ji zasáhla smutná zpráva o odchodu spoluhráče, kamaráda a zakladatele kapely Vaša Patejdla. Na jeho počest se Elán do obou hal vrátí ještě jednou s programem nazvaným Pre Vaša. Nejprve vystoupí 20. a 21. září v O2 areně v Praze, 27. a 28. září pak koncert zopakuje v TIPOS aréně - Zimním stadióně Ondreja Nepelu v Bratislavě.

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala patnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na sto tisíc fanoušků. Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku.

Zdroj: Youtube

Josef VojtekZdroj: Deník/Stanislav Vybíral

Kabát

O2 arena, Praha, 8. a 9. 11.

Dnes už legenda české rockové hudební scény kapela Kabát se chystá oslavit výročí 35 let ve stejné sestavě. Pro fanoušky si připravila Po čertech velký turné 2024. V rámci něj se zastaví také v pražské O2 areně, kde odehraje hned dva koncerty, a to 8. a 9. listopadu.

Deník / Průvodce rokem 2024Deník / Průvodce rokem 2024Zdroj: Deník„Snažíme se s kapelou stále posouvat technické vymoženosti koncertu. Stejně tomu bude i na tomto turné. Kromě již zavedeného zvyku špičkových pyroefektů se na scéně objeví v České republice zatím nepoužité a nevídané hydraulické a motorizované prvky jak ve vertikální, tak v horizontální rovině, které dokážou rozhýbat a proměnit celou scénu,“ sdělil management kapely. Ta si až pedantsky zakládá na úrovni všech vystoupení. Nesoustředí se jen na velké projekty a turné, ale lpí na detailech u každého svého vystoupení. Neřeší, jestli je to pražská O2 arena, nebo zimní stadion ve Znojmě. Všude musí mít show stejnou úroveň, což je mnohdy docela oříšek pro celý tým, který koncerty chystá.

Zdroj: Youtube