"Souvisí to s tím, kolik mi je let. Už jsem za svůj život prostřídala mnoho žánrů a stylů a poslední léta mě baví si psát texty a hudebně je realizovat. Texty, které jsou nejen z mého života, navíc oslovily kytaristu Romana Hampachera," řekla Koubková.

Zejména díky zkušenému kytaristovi Hampacherovi, který prošel kapelami Dobrohošť a Irish Dew, je album A tak si jdu… pestrou nahrávkou s prvky blues (Čekám jak škeble na útesu), akustické hudby (Hořela hora), bluesrocku (Šípr) nebo šansonu (Táhne táhno). "Ná téhle desce se asi nejvíce odchyluju od klasického jazzu a Roman je šťastný, že si hodně zahraje na elektrickou kytaru," řekla Koubková, která se na albu podílela i jako skladatelka.

Vedle Hampachera natočila Koubková nahrávku se svými hudebními kolegy a přáteli, mezi které patří Jan Červenka (bicí), Ondřej Kabrna (Hammond organ), Fender Rhodes (akordeon), Jan Keller (violoncello), Zdeněk "Wimpy" Tichota (baskytara), Vít Švec (kontrabas) a Alan Vitouš (perkuse). "Všichni se moc dobře známe, buď se mnou hrají nebo se mnou spolupracovali v minulosti, a je znát, že se máme rádi jako lidé," podotkla Koubková.

Albem A tak si jdu… částečně navazuje na svou předloňskou desku Smrt standardizmu. Opět se představuje jako zásadní textařka, znovu spolupracuje s Hampacherem a Červenkou a odchyluje se od jazzových standardů.

Dříve Koubková považovala za pražskou domovskou scénu Jazz Club U Staré paní, kde do změny majitelů dělala i sedm let dramaturgii. Nyní příležitostně vystupuje v Redutě a pravidelně v JazzBoatu na lodi Kotva. Novinku pokřtí 14. září v pražském Jazz Docku, jejími kmotry budou členové skupiny Clarinet Factory.

Jedna z nejlepších českých jazzových zpěvaček spolupracovala s mnoha orchestry. Pětašedesátiny oslavila koncertem v zaplněné Nové galerii Pražského hradu, kde jí tehdejší prezident Václav Klaus předal Zlatou plaketu. Dvaasedmdesáté narozeniny oslaví 31. října. Za její reakci na současnou dobu lze na novém albu považovat skladbu Země se otřásá. "Všechno se strašně zrychluje, lidé méně komunikují, více klikají a nekoukají se sobě do očí," konstatovala umělkyně, které předloni vyšla k jejímu životnímu jubileu kompilace s názvem Jazz? Oh, Yes!