David vystoupí v rodišti spisovatele Jaroslava Haška vůbec poprvé. „Už se těším, jak to spolu se zaplněným amfiteátrem rozjedeme," vzkazuje návštěvníkům král diskoték.

Dvouhodinové vystoupení

Brány areálu se otevřou v sobotu v 18 hodin, o hodinu později začne samotný program. Ten odstartuje diskotéka hitů z 80. – 90. let minulého století v podání DJ Martina Hájka, který s Michalem Davidem uvádí pořad Diskopříběh na rádiu KISS.

A následovat bude zlatý hřeb večera – dvouhodinové vystoupení Michala Davida.

Po jeho skončení bude pokračovat opět diskotéka v podání dýdžeje.

„Zavzpomínáme i na legendární céčka, bude možnost si je zakoupit na místě. Ukončení programu plánujeme okolo půlnoci," prozradil jeden z organizátorů akce Václav Duben.

Ačkoli předprodej vstupe-nek na akci už skončil, na místě jich má být k dispozici ještě dostatek. Cena za jednu – 450 korun.

„Megakoncert Michala Davida jsme uspořádali proto, že jsme chtěli na Lipnici přivézt někoho nového, jiný žánr. Uvidíme, jak na něj lidé budou reagovat, podle předprodeje je ale zájem obrovský. Michal David je přece jen interpret, který láká prakticky všechny generace – od babiček po puberťačky," prozradil za pořadatele Ondřej Rázl.

Uvažují o dalších zajímavých hostech

Organizátoři podle Rázla samozřejmě pokračují v pořádání Rockové Lipnice – její jedenadvacátý ročník je na programu už první prázdninový víkend – 27. a 28. června.

Také vzhledem k zájmu o Michala Davida uvažují pořadatelé o dalších zajímavých hostech. „Můžu říct, že už v této době máme v záloze dva interprety, které bychom na Lipnici chtěli přivézt. Všechno si ale ještě necháme pro sebe, jména prozradíme až po jednáních, která by měla proběhnout na konci roku," pověděl Rázl.

Kateřina Malá